Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Querer, Quebrar, Rasgar, Rastejar, Reagir, Rebelar, Receber, Reclamar, Recuperar, Recuperar, Reduzir, Recomendar, Reforçar, Registrar, Remover, Render, Reparar, Representar, Resgatar, Resolver, Respirar, Responder, Rir, Restringir, Rezar, Roubar.

Verbo Querer     Infinitivo לִרְצוֹת     Raiz ר צ ה             Passado                                                    

אֲנִי רָצִיתִי  eu quis (m/f)             

אַתָּה רָצִיתָ  tu quiseste (m)           

אַתְּ רָצִית  tu quiseste (f)           

הוּא רָצָה   ele quis                 

הִיא רָצְתָה  ela quis                 

אֲנַחְנוּ רָצִינוּ  nós quisemos (m/f)       

אַתֶּם רָצִיתֶם  vós quisestes (m)       

אַתֶּן רָצִיתֶן  vós quisestes (f)         

הֵם רָצוּ  eles quiseram                 

הֵן רָצוּ  elas quiseram                 

Presente                                              

אֲנִי רוֹצֶה  eu quero (m)               

אֲנִי רוֹצָה  eu quero (f)               

אַתָּה רוֹצֶה tu queres  (m)                      

אַתְּ רוֹצָה   tu queres (f)             

הוּא רוֹצֶה  ele quer                   

הִיא רוֹצָה  ela quer                   

אֲנַחְנוּ רוֹצִים  nós queremos (m)       

אֲנַחְנוּ רוֹצוֹת  nós queremos (f)       

אַתֶּם רוֹצִים  vós quereis (m)           

אַתֶּן רוֹצוֹת  vós quereis (f)           

הֵם רוֹצִים  eles querem               

הֵן רוֹצוֹת  elas querem             

Futuro           

אֲנִי אֶרְצֶה  eu quererei (m/f)         

אַתָּה תִּרְצֶה  tu quererás (m)           

אַתְּ תִּרְצִי  tu quererás (f)           

הוּא יִרְצֶה  ele quererá               

הִיא תִּרְצֶה  ela quererá               

אֲנַחְנוּ נִרְצֶה  nós quereremos (m/f)   

אַתֶּם תִּרְצוּ  vós querereis (m)         

אַתֶּן תִּרְצוּ  vós querereis (f)         

הֵם יִרְצוּ  eles quererão             

הֵן יִרְצוּ  elas quererão                   


Verbo Quebrar     Infinitivo  לִשְׁבּוֹר

Raiz  שׁ ב ר   

Passado

אֲנִי שָׁבַרְתִּי  eu quebrei

אַתָּה שָׁבַרְתָּ tu quebraste 

אַתְּ שָׁבַרְתְּ tu quebraste 

הוּא שָׁבַר   ele quebrou

הִיא שָׁבְרָה ela quebrou

אֲנַחְנוּ שָׁבַרְנוּ nós quebramos 

אַתֶּם שָׁבַרְתֶּם  vós quebrastes

אַתֶּן שָׁבַרְתֶּן vós quebrastes 

הֵם שָׁבְרוּ eles quebraram

הֵן שָׁבְרוּ elas quebraram

Presente

אֲנִי שׁוֹבֵר  eu quebro 

אֲנִי שׁוֹבֶרֶת  eu quebro 

אַתָּה שׁוֹבֵר  tu quebras 

אַתְּ שׁוֹבֶרֶת  tu quebras 

הוּא שׁוֹבֵר  ele quebra

הִיא שׁוֹבֶרֶת  ela quebra

אֲנַחְנוּ שׁוֹבְרִים nós quebramos 

אֲנַחְנוּ שׁוֹבְרוֹת nós quebramos 

אַתֶּם שׁוֹבְרִים  vós quebrais 

אַתֶּן שׁוֹבְרוֹת  vós quebrais

הֵם שׁוֹבְרִים eles quebram

הֵן שׁוֹבְרוֹת  elas quebram

Futuro

אֲנִי אֶשְׁבּוֹר  eu quebrarei 

אַתָּה תִּשְׁבּוֹר  tu quebrarás 

אַתְּ תִּשְׁבְּרִי  tu quebrarás 

הוּא יִשְׁבּוֹר  ele quebrará

הִיא תִּשְׁבּוֹר  ela quebrará

אֲנַחְנוּ נִשְׁבּוֹר nós quebraremos 

אַתֶּם תִּשְׁבְּרוּ  vós quebrareis 

אַתֶּן תִּשְׁבְּרוּ  vós quebrareis 

הֵם יִשְׁבְּרוּ  eles quebrarão

הֵן יִשְׁבְּרוּ  elas quebrarão

Verbos Hebraicos iniciados QR

Verbo Rasgar    Infinitivo  לִקְרוֹעַ     Raiz ק ר ע               Passado 

אֲנִי קָרַעְתִּי  eu rasguei (m/f)         

אַתָּה קָרַעְתָּ  tu rasgaste (m)         

אַתְּ קָרַעְתְּ  tu rasgaste (f)           

הוּא קָרַע  ele rasgou                 

הִיא קָרְעָה  ela rasgou               

אֲנַחְנוּ קָרַעְנוּ  nós rasgamos (m/f) 

אַתֶּם קָרַעְתֶּם  vós rasgastes (m)   

אַתֶּן קָרַעְתֶּן  vós rasgastes (f)         

הֵם קָרְעוּ  eles rasgaram                     

הֵן קָרְעוּ  elas rasgaram                       

Presente                                               

אֲנִי קוֹרֵעַ  eu rasgo (m)                       

אֲנִי קוֹרַעַת  eu rasgo (f)                       

אַתָּה קוֹרֵעַ  tu rasgas (m)                    

אַתְּ קוֹרַעַת  tu rasgas (f)                     

הוּא קוֹרֵעַ  ele rasga                    

הִיא קוֹרַעַת  ela rasga                        

אֲנַחְנוּ קוֹרְעִים  nós rasgamos (m)    

אֲנַחְנוּ קוֹרְעוֹת  nós rasgamos (f)     

אַתֶּם קוֹרְעִים  vós rasgais (m)        

אַתֶּן קוֹרְעוֹת  vós rasgais (f)               

הֵם קוֹרְעִים  eles rasgam              

הֵן קוֹרְעוֹת  elas rasgam                    

Futuro                                                    

אֲנִי אֶקְרַע  eu rasgarei (m/f)             

אַתָּה תִּקְרַע  tu rasgarás (m)         

אַתְּ תִּקְרְעִי  tu rasgarás (f)               

הוּא יִקְרַע  ele rasgará                    

הִיא תִּקְרַע  ela rasgará                     

אֲנַחְנוּ נִקְרַע nós rasgaremos (m/f)   

אַתֶּם תִּקְרְעוּ  vós rasgareis (m)        

אַתֶּן תִּקְרְעוּ  vós rasgareis (f)           

הֵם יִקְרְעוּ  eles rasgarão                    

הֵן יִקְרְעוּ  elas rasgarão                    


Verbo Rastejar  Infinitivo לִזְחוֹל  Raiz    ז ח ל

Passado 

אֲנִי זָחַלְתִּי eu rastejei 

אַתָּה זָחַלְתָּ tu rastejaste 

אַתְּ זָחַלְתְּ  tu rastejaste

הוּא זָחַל ele rastejou

הִיא זָחֲלָה  ela rastejou

אֲנַחְנוּ זָחַלְנוּ nós  rastejamos 

אַתֶּם זָחַלְתֶּם  vós rastejastes 

אַתֶּן זָחַלְתֶּן  vós rastejastes 

הֵם זָחֲלוּ eles rastejaram

הֵן זָחֲלוּ  elas rastejaram

Presente

אֲנִי זוֹחֵל  eu rastejo 

אֲנִי זוֹחֶלֶת  eu rastejo

אַתָּה זוֹחֵל  tu rastejas 

אַתְּ זוֹחֶלֶת  tu rastejas

הוּא זוֹחֵל  ele rasteja

הִיא זוֹחֶלֶת  ela rasteja

אֲנַחְנוּ זוֹחֲלִים  rastejamos 

אֲנַחְנוּ זוֹחֲלוֹת  nós rastejamos 

אַתֶּם זוֹחֲלִים  vós rastejais 

אַתֶּן זוֹחֲלוֹת  vós rastejais

הֵם זוֹחֲלִים  eles rastejam

הֵן זוֹחֲלוֹת  elas rastejam

Futuro

אֲנִי אֶזְחַל  eu rastejarei 

אַתָּה תִּזְחַל  tu rastejarás 

אַתְּ תִּזְחֲלִי  tu rastejarás 

הוּא יִזְחַל  ele rastejará

הִיא תִּזְחַל  ela rastejará

אֲנַחְנוּ נִזְחַל  nós rastejaremos

אַתֶּם תִּזְחֲלוּ  vós rastejareis 

אַתֶּן תִּזְחֲלוּ  vós rastejareis 

הֵם יִזְחֲלוּ  eles rastejarão

הֵן יִזְחֲלוּ  elas rastejarão

Israel Institute of Biblical Studies

Verbo Reagir   Infinitivo לְהָגִיב      Raiz  ג ו ב                   Passado                                                 

אֲנִי הֵגַבְתִּי  eu reagi (m/f)              

אַתָּה הֵגַבְתָּ  tu reagiste (m)            

אַתְּ הֵגַבְתְּ  tu reagiste (f)                 

הוּא הֵגִיב  ele reagiu                       

הִיא הֵגִיבָה  ela reagiu                   

אֲנַחְנוּ הֵגַבְנוּ nós reagimos (m/f)     

אַתֶּם הֵגַבְתֶּם  vós reagistes (m)     

אַתֶּן הֵגַבְתֶּן  vós reagistes (f)          

הֵם הֵגִיבוּ  eles reagiram                  

הֵן הֵגִיבוּ  elas reagiram                  

Presente                                               

אֲנִי מֵגִיב  eu reajo (m)                       

אֲנִי מְגִיבָה  eu reajo (f)                    

אַתָּה מֵגִיב  tu reages (m)                  

אַתְּ מְגִיבָה  tu reages (f)                    

הוּא מֵגִיב  ele reage                        

הִיא מְגִיבָה  ela reage                     

אֲנַחְנוּ מְגִיבִים nós reagimos (m)     

אֲנַחְנוּ מְגִיבוֹת  nós reagimos (f)     

אַתֶּם מְגִיבִים  vós reagis (m)            

אַתֶּן מְגִיבוֹת  vós reagis (f)              

הֵם מְגִיבִים  eles reagem                 

הֵן מְגִיבוֹת  elas reagem                   

Futuro                                                  

אֲנִי אָגִיב  eu reagirei (m/f)             

אַתָּה תָּגִיב  tu reagirás (m)              

אַתְּ תָּגִיבִי  tu reagirás (f)                 

הוּא יָגִיב  ele reagirá                       

הִיא תָּגִיב  ela reagirá                     

אֲנַחְנוּ נָגִיב nós reagiremos (m/f)    

אַתֶּם תָּגִיבוּ  vós reagireis (m)         

אַתֶּן תָּגִיבוּ  vós reagireis (f)              

הֵם יָגִיבוּ  eles reagirão                     

הֵן יָגִיבוּ  elas reagirão                       


Verbo Rebelar   Infinitivo  לִמְרוֹד  Raiz  מ ר ד

Passado

אֲנִי מָרַדְתִּי  eu rebelei 

אַתָּה מָרַדְתָּ   tu rebelaste 

אַתְּ מָרַדְתְּ   tu rebelaste

הוּא מָרַד  ele rebelou

הִיא מָרְדָה  ela rebelou

אֲנַחְנוּ מָרַדְנוּ  nós rebelamos

אַתֶּם מָרַדְתֶּם  vós rebelastes 

אַתֶּן מָרַדְתֶּן  vós rebelastes

הֵם מָרְדוּ  eles rebelaram

הֵן מָרְדוּ  elas rebelaram

Presente

אֲנִי מוֹרֵד  eu rebelo

אֲנִי מוֹרֶדֶת  eu rebelo 

אַתָּה מוֹרֵד  tu rebelas

אַתְּ מוֹרֶדֶת  tu rebelas

הוּא מוֹרֵד  ele rebela

הִיא מוֹרֶדֶת  ela rebela

אֲנַחְנוּ מוֹרְדִים  nós rebelamos 

אֲנַחְנוּ מוֹרְדוֹת  nós rebelamos 

אַתֶּם מוֹרְדִים  vós rebelais

אַתֶּן מוֹרְדוֹת  vós rebelais 

הֵם מוֹרְדִים  eles rebelam

הֵן מוֹרְדוֹת  elas rebelam

Futuro

אֲנִי אֶמְרוֹד  eu rebelarei 

אַתָּה תִּמְרוֹד  tu rebelarás 

אַתְּ תִּמְרְדִי  tu rebelarás

הוּא יִמְרוֹד  ele rebelará

הִיא תִּמְרוֹד  ela rebelará

אֲנַחְנוּ נִמְרוֹד  nós rebelaremos

אַתֶּם תִּמְרְדוּ  vós rebelareis  

אַתֶּן תִּמְרְדוּ  vós rebelareis

הֵם יִמְרְדוּ  eles rebelarão

הֵן יִמְרְדוּ  elas rebelarão

Verbos Hebraicos iniciados QR

Verbo Receber   Infinitivo   לְקַבֵּל     Raiz      ק ב ל   Passado                                             

אֲנִי קִיבַּלְתִּי  eu recebi (m/f)                

אַתָּה קִיבַּלְתָּ  tu recebeste (m)          

אַתְּ קִיבַּלְתְּ  tu recebeste (f)                 

הוּא קִיבֵּל  ele recebeu                       

הִיא קִיבְּלָה  ela recebeu                      

אֲנַחְנוּ קִיבַּלְנוּ nós recebemos (m/f)    

אַתֶּם קִיבַּלְתֶּם  vós recebestes (m)       

אַתֶּן קִיבַּלְתֶּן  vós recebestes (f)          

הֵם קִיבְּלוּ  eles receberam             

הֵן קִיבְּלוּ  elas receberam                   

Presente                                             

אֲנִי מְקַבֵּל  eu recebo (m)               

אֲנִי מְקַבֶּלֶת  eu recebo (f)                   

אַתָּה מְקַבֵּל  tu recebes (m)             

אַתְּ מְקַבֶּלֶת  tu recebes (f)                    

הוּא מְקַבֵּל  ele recebe                

הִיא  מְקַבֶּלֶת  ele recebe              

אֲנַחְנוּ מְקַבְּלִים nós recebemos (m)  

אֲנַחְנוּ מְקַבְּלוֹת nós recebemos (f)     

אַתֶּם מְקַבְּלִים  vós recebeis (m)         

אַתֶּן מְקַבְּלוֹת  vós recebeis (f)          

הֵם מְקַבְּלִים  eles recebem               

הֵן מְקַבְּלוֹת  elas recebem                 

Futuro                                          

אֲנִי אֲקַבֵּל  eu receberei (m/f)            

אַתָּה תְּקַבֵּל tu receberás (m)            

אַתְּ תְּקַבְּלִי tu receberás (f)                 

הוּא יְקַבֵּל ele receberá                

הִיא תְּקַבֵּל ela receberá                    

אֲנַחְנוּ נְקַבֵּל nós receberemos (m/f)    

אַתֶּם תְּקַבְּלוּ vós recebereis (m)     

אַתֶּן תְּקַבְּלוּ vós recebereis (f)            

הֵם יְקַבְּלוּ eles receberão                   

הֵן יְקַבְּלוּ elas receberão                     


Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Reclamar  Infinitivo  לְהִתְלוֹנֵן  Raiz  ל ו נ

Passado

אֲנִי הִתְלוֹנַנְתִּי  eu reclamei 

אַתָּה הִתְלוֹנַנְתָּ  tu reclamaste 

אַתְּ הִתְלוֹנַנְתְּ  tu reclamaste

הוּא הִתְלוֹנֵן  ele reclamou

הִיא הִתְלוֹנְנָה  ela reclamou

אֲנַחְנוּ הִתְלוֹנַנּוּ nós reclamamos

אַתֶּם  הִתְלוֹנַנְתֶּם vós reclamastes

אַתֶּן  הִתְלוֹנַנְתֶּן vós reclamastes

הֵם הִתְלוֹנְנוּ  eles reclamaram

הֵן הִתְלוֹנְנוּ  elas reclamaram

Presente

אֲנִי מִתְלוֹנֵן  eu reclamo

אֲנִי מִתְלוֹנֶנֶת  eu reclamo

אַתָּה מִתְלוֹנֵן  tu reclamas 

אַתְּ מִתְלוֹנֶנֶת  tu reclamas

הוּא מִתְלוֹנֵן  ele reclama

הִיא מִתְלוֹנֶנֶת  ela reclama

אֲנַחְנוּ מִתְלוֹנְנִים  nós reclamamos

אֲנַחְנוּ מִתְלוֹנְנוֹת  nós reclamamos

אַתֶּם מִתְלוֹנְנִים  vós reclamais

אַתֶּן מִתְלוֹנְנוֹת vós reclamais 

הֵם מִתְלוֹנְנִים eles reclamam

הֵן מִתְלוֹנְנוֹת elas reclamam

Futuro

אֲנִי אֶתְלוֹנֵן    eu reclamarei

אַתָּה תִּתְלוֹנֵן tu reclamarás

אַתְּ תִּתְלוֹנְנִי tu reclamarás 

הוּא יִתְלוֹנֵן ele reclamará

הִיא תִּתְלוֹנֵן ela reclamará

אֲנַחְנוּ נִתְלוֹנֵן nós reclamaremos

אַתֶּם תִּתְלוֹנְנוּ vós reclamareis 

אַתֶּן תִּתְלוֹנְנוּ vós reclamareis 

הֵם יִתְלוֹנְנוּ eles reclamarão

הֵן יִתְלוֹנְנוּ elas reclamarão

Verbo Recusar      Infinitivo לְסָרֵב     Raiz   ס ר ב      Passado                                            

אֲנִי סֵירַבְתִּי eu recusei (m/f)               

אַתָּה סֵירַבְתָּ tu recusaste (m)          

אַתְּ סֵירַבְתְּ tu recusaste (f)                  

הוּא סֵירֵב ele recusou                        

הִיא סֵירְבָה ela recusou                      

אֲנַחְנוּ סֵירַבְנוּ nós recusamos (m/f)  

אַתֶּם סֵירַבְתֶּם vós recusastes (m)     

אַתֶּן סֵירַבְתֶּן vós recusastes (f)         

הֵם סֵירְבוּ eles recusaram                     

הֵן סֵירְבוּ elas recusaram                    

Presente                                             

אֲנִי מְסָרֵב eu recuso (m)                          

אֲנִי מְסָרֶבֶת eu recuso (f)                      

אַתָּה מְסָרֵב tu recusas (m)             

הוּא מְסָרֵב ele recusa                           

הִיא מְסָרֶבֶת ela recusa                      

אֲנַחְנוּ מְסָרְבִים nós recusamos (m)    

אֲנַחְנוּ מְסָרְבוֹת nós recusamos (f)   

אַתֶּם מְסָרְבִים vós recusais (m)         

אַתֶּן מְסָרְבוֹת vós recusais (f)              

הֵם מְסָרְבִים eles recusam                

הֵן מְסָרְבוֹת elas recusam                   

Futuro                                              

אֲנִי אֲסַרֵב eu recusarei (m/f)                 

אַתָּה תְּסָרֵב tu recusareis (m)               

אַתְּ תְּסָרְבִי tu recusareis (f)                    

הוּא יְסָרֵב ele recusará                          

הִיא תְּסָרֵב  ela recusará                       

אֲנַחְנוּ נְסָרֵב  nós recusaremos (m/f)   

אַתֶּם תְּסָרְבוּ  vós recusareis (m)         

אַתֶּן תְּסָרְבוּ  vós recusareis (f)           

הֵם יְסָרְבוּ  eles recusarão                    

הֵן יְסָרְבוּ  elas recusarão                     


Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Recolher   Infinitivo  לֶאֱסוֹף   Raiz  א ס פ

Passado

אֲנִי אָסַפְתִּי eu recolhi 

אַתָּה אָסַפְתָּ tu recolheste

אַתְּ אָסַפְתְּ tu recolheste 

הוּא אָסַף ele recolheu

הִיא אָסְפָה ela recolheu

אֲנַחְנוּ אָסַפְנוּ nós recolhemos 

אַתֶּם אֲסַפְתֶּם vós recolhestes

אַתֶּן אֲסַפְתֶּן vós recolhestes 

הֵם אָסְפוּ eles recolheram

הֵן אָסְפוּ elas recolheram

Presente

אֲנִי אוֹסֵף eu recolho

אֲנִי אוֹסֶפֶת eu recolho

אַתָּה אוֹסֵף tu recolhes

הוּא אוֹסֵף ele recolhe

הִיא אוֹסֶפֶת ela recolhe

אֲנַחְנוּ אוֹסְפִים nós recolhemos

אֲנַחְנוּ אוֹסְפוֹת nós recolhemos 

אַתֶּם אוֹסְפִים vós recolheis

אַתֶּן אוֹסְפוֹת  vós recolheis

הֵם אוֹסְפִים eles recolhem

הֵן אוֹסְפוֹת elas recolhem

Futuro

אֲנִי אֶאֱסוֹף eu recolherei

אַתָּה תֶּאֱסוֹף tu recolhereis 

אַתְּ תַּאַסְפִי tu recolhereis

הוּא יֶאֱסוֹף ele recolherá

הִיא תֶּאֱסוֹף  ela recolherá

אֲנַחְנוּ נֶאֱסוֹף  nós recolheremos 

אַתֶּם תַּאַסְפוּ  vós recolhereis 

אַתֶּן תַּאַסְפוּ  vós recolhereis 

הֵם יַאַסְפוּ  eles recolherão

הֵן יַאַסְפוּ  elas recolherão

Verbo Reduzir    Infinitivo לְצַמְצֵם   Raiz צ מ צ מ     Passado                                              

אֲנִי צִמְצַמְתִּי eu reduzi (m/f)               

אַתָּה צִמְצַמְתָּ tu reduziste (m)             

אַתְּ צִמְצַמְתְּ tu reduziste (f)                

הוּא צִמְצֵם ele reduziu                

הִיא צִמְצְמָה ela reduziu                    

אֲנַחְנוּ צִמְצַמְנוּnós reduzimos (m/f)   

אַתֶּם צִמְצַמְתֶּם vós reduzistes (m)      

אַתֶּן צִמְצַמְתֶּן vós reduzistes (f)       

הֵם צִמְצְמוּ eles reduziram                 

הֵן צִמְצְמוּ elas reduziram                  

Presente                                            

אֲנִי מְצַמְצֵם eu reduzo (m)                     

אֲנִי מְצַמְצֶמֶת eu reduzo (f)                   

אַתָּה מְצַמְצֵם tu reduzes (m)                

אַתְּ מְצַמְצֶמֶת tu reduzes (f)                 

הוּא מְצַמְצֵם ele reduz                        

הִיא מְצַמְצֶמֶת ela reduz                     

אֲנַחְנוּ מְצַמְצְמִיםnós reduzimos (m) 

אֲנַחְנוּ מְצַמְצְמוֹת nós reduzimos (f) 

אַתֶּם מְצַמְצְמִים vós reduzis (m)      

אַתֶּן מְצַמְצְמוֹת vós reduzis (f)       

הֵם מְצַמְצְמִים eles reduzem              

הֵן מְצַמְצְמוֹת elas reduzem               

Futuro                                               

אֲנִי אֲצַמְצֵם eu reduzirei (m/f)          

אַתָּה תְּצַמְצֵם tu reduzirás (m)               

אַתְּ תְּצַמְצְמִי tu reduzirás (f)                 

הוּא יְצַמְצֵם ele reduzirá                      

הִיא תְּצַמְצֵם ela reduzirá                     

אֲנַחְנוּ נְצַמְצֵם nós reduziremos (m/f)  

אַתֶּם תְּצַמְצְמוּ vós reduzireis (m)       

אַתֶּן תְּצַמְצְמוּ vós reduzireis (f)         

הֵם יְצַמְצְמוּ eles reduzirão                

הֵן יְצַמְצְמוּ elas reduzirão                 


Verbo Recomendar  Infinitivo  לְהַמְלִיץ  Raiz מ ל צ

Passado

אֲנִי הִמְלַצְתִּי eu recomendei

אַתָּה הִמְלַצְתָּ tu recomendaste

אַתְּ הִמְלַצְתְּ tu recomendaste 

הוּא הִמְלִיץ ele recomendou

הִיא הִמְלִיצָה ela recomendou

אֲנַחְנוּ הִמְלַצְנוּ nós recomendamos 

אַתֶּם הִמְלַצְתֶּם vós recomendastes

אַתֶּן הִמְלַצְתֶּן vós recomendastes 

הֵם הִמְלִיצוּ eles recomendaram

הֵן הִמְלִיצוּ elas recomendaram

Presente

אֲנִי מַמְלִיץ eu recomendo 

אֲנִי מַמְלִיצָה eu recomendo 

אַתָּה מַמְלִיץ tu recomendas 

אַתְּ מַמְלִיצָה tu recomendas 

הוּא מַמְלִיץ ele recomenda

הִיא מַמְלִיצָה ela recomenda

אֲנַחְנוּ מַמְלִיצִים nós recomendamos 

אֲנַחְנוּ מַמְלִיצוֹת nós recomendamos 

אַתֶּם מַמְלִיצִים vós recomendais 

אַתֶּן מַמְלִיצוֹת vós recomendais 

הֵם מַמְלִיצִים eles recomendam

הֵן מַמְלִיצוֹת elas recomendam

Futuro

אֲנִי אַמְלִיץ eu recomendarei 

אַתָּה תַּמְלִיץ tu recomendarás 

אַתְּ תַּמְלִיצִי tu recomendarás

הוּא יַמְלִיץ ele recomendará

הִיא תַּמְלִיץ ela recomendará

אֲנַחְנוּ נַמְלִיץ nós recomendaremos

אַתֶּם תַּמְלִיצוּ vós recomendareis

אַתֶּן תַּמְלִיצוּ vós recomendareis

הֵם  יַמְלִיצוּ eles recomendarão

הֵן יַמְלִיצוּ elas recomendarão

Israel Institute of Biblical Studies

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Reforçar    Infinitivo  לְחַזֵּק       Raiz   ח ז ק      Passado                                                

אֲנִי חִיזַּקְתִּי eu reforcei (m/f)               

אַתָּה חִיזַּקְתָּ tu reforçaste (m)             

אַתְּ חִיזַּקְתְּ tu reforçaste (f)                

הוּא חִיזֵּק ele reforçou                         

הִיא חִיזְּקָה ela reforçou                      

אֲנַחְנוּ חִיזַּקְנוּ nós reforçamos (m/f)   

אַתֶּם חִיזַּקְתֶּם vós reforçastes (m)     

אַתֶּן חִיזַּקְתֶּן vós reforçastes (f)         

הֵם חִיזְּקוּ eles reforçaram             

הֵן חִיזְּקוּ elas reforçaram                    

Presente                                      

אֲנִי מְחַזֵּק eu reforço (m)                        

אֲנִי מְחַזֶּקֶת eu reforço (f)                     

אַתָּה מְחַזֵּק tu reforças (m)                  

אַתְּ מְחַזֶּקֶת tu reforças (f)                     

הוּא מְחַזֵּק ele reforça                          

הִיא מְחַזֶּקֶת ela reforça                      

אֲנַחְנוּ מְחַזְּקִים nós reforçamos (m)   

אֲנַחְנוּ מְחַזְּקוֹת nós reforçamos (f)     

אַתֶּם מְחַזְּקִים vós reforçais (m)           

אַתֶּן מְחַזְּקוֹת vós reforçais (f)            

הֵם מְחַזְּקִים eles reforçam                  

הֵן מְחַזְּקוֹת elas reforçam                  

Futuro                                   

אֲנִי אֲחַזֵּק eu reforçarei (m/f)               

אַתָּה תְּחַזֵּק tu reforçarás (m)              

אַתְּ תְּחַזְּקִי tu reforçarás (f)                

הוּא יְחַזֵּק ele reforçará                      

הִיא תְּחַזֵּק ela reforçará                       

אֲנַחְנוּ נְחַזֵּק nós reforçaremos (m/f)   

אַתֶּם תְּחַזְּקוּ vós reforçareis (m)       

אַתֶּן תְּחַזְּקוּ vós reforçareis (f)        

הֵם יְחַזְּקוּ eles reforçarão              

הֵן יְחַזְּקוּ elas reforçarão                


Verbo Registrar  Infinitivo לְהַקְלִיט  Raiz  ק ל ט

Passado

אֲנִי הִקְלַטְתִּי eu registrei 

אַתָּה הִקְלַטְתָּ tu registraste 

אַתְּ הִקְלַטְתְּ tu registraste

הוּא הִקְלִיט ele registrou

הִיא הִקְלִיטָה ela registrou

אֲנַחְנוּ הִקְלַטְנוּ nós registramos 

אַתֶּם הִקְלַטְתֶּם vós registrastes 

אַתֶּן הִקְלַטְתֶּן vós registrastes 

הֵם הִקְלִיטוּ eles registraram

הֵן הִקְלִיטוּ elas registraram

Presente

אֲנִי מַקְלִיט eu registro 

אֲנִי מַקְלִיטָה eu registro 

אַתָּה מַקְלִיט tu registras 

אַתְּ מַקְלִיטָה tu registras 

הוּא מַקְלִיט ele registra

הִיא מַקְלִיטָה ela registra

אֲנַחְנוּ מַקְלִיטִים nós registramos 

אֲנַחְנוּ מַקְלִיטוֹת nós registramos 

אַתֶּם מַקְלִיטִים vós registrais

אַתֶּן מַקְלִיטוֹת vós registrais 

הֵם מַקְלִיטִים eles registram

הֵן מַקְלִיטוֹת elas registram

Futuro 

אֲנִי אַקְלִיט eu registrarei 

אַתָּה תַּקְלִיט tu registrarás 

אַתְּ תַּקְלִיטִי tu registrarás

הוּא יַקְלִיט ele registrará

הִיא תַּקְלִיט ela registrará

אֲנַחְנוּ נַקְלִיט nós registraremos 

אַתֶּם תַּקְלִיטוּ vós registrareis

אַתֶּן תַּקְלִיטוּ vós registrareis

הֵם יַקְלִיטוּ eles registrarão

הֵן יַקְלִיטוּ elas registrarão 

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Remover     Infinitivo לְהָסִיר     Raiz ס ו ר       Passado                                           

אֲנִי הֵסַרְתִּי eu removi (m/f)                

אַתָּה הֵסַרְתָּ tu removeste (m)            

אַתְּ הֵסַרְתְּ tu removeste (f)                  

הוּא הֵסִיר ele removeu                       

הִיא הֵסִירָה ela removeu                    

אֲנַחְנוּ הֵסַרְנוּ  nós removemos (m/f)    

אַתֶּם הֵסַרְתֶּם vós removestes (m)      

אַתֶּן הֵסַרְתֶּן vós removestes (f)          

הֵם הֵסִירוּ eles removeram                  

הֵן הֵסִירוּ elas removeram                   

Presente                                    

אֲנִי מֵסִיר eu removo (m)                     

אֲנִי מְסִירָה eu removo (f)                    

אַתָּה מֵסִיר tu removes (m)                   

אַתְּ מְסִירָה tu removes (f)                   

הוּא מֵסִיר ele remove                         

הִיא מְסִירָה ela remove                     

אֲנַחְנוּ מְסִירִים nós removemos (m    

אֲנַחְנוּ מְסִירוֹת nós removemos (f)     

אַתֶּם מְסִירִים vós removeis (m)           

אַתֶּן מְסִירוֹת vós removeis (f)             

הֵם מְסִירִים eles removem                 

הֵן מְסִירוֹת elas removem                   

Futuro                                         

אֲנִי אָסִיר eu removerei (m/f)            

אַתָּה תָּסִיר tu removerás (m)                

אַתְּ תָּסִירִי tu removerás (f)                   

הוּא יָסִיר ele removerá                         

הִיא תָּסִיר ela removerá                        

אֲנַחְנוּ נָסִיר nós removeremos (m/f)     

אַתֶּם תָּסִירוּ vós removereis (m)           

אַתֶּן תָּסִירוּ vós removereis (f)               

הֵם יָסִירוּ eles removerão                      

הֵן יָסִירוּ elas removerão                       


Verbo Render  Infinitivo  לְהָנִיב  Raiz   נ ו ב

Passado

אֲנִי הֵנַבְתִּי eu rendi 

אַתָּה הֵנַבְתָּ tu rendeste

אַתְּ הֵנַבְתְּ tu rendeste

הוּא הֵנִיב ele rendeu

הִיא הֵנִיבָה ela rendeu

אֲנַחְנוּ הֵנַבְנוּ nós rendemos

אַתֶּם הֵנַבְתֶּם vós rendestes 

אַתֶּן הֵנַבְתֶּן vós rendestes 

הֵם הֵנִיבוּ eles renderam

הֵן הֵנִיבוּ elas renderam

Presente

אֲנִי מֵנִיב eu rendo 

אֲנִי מְנִיבָה eu rendo 

אַתָּה מֵנִיב tu rendes

אַתְּ מְנִיבָה tu rendes 

הוּא מֵנִיב ele rende

הִיא מְנִיבָה ela rende

אֲנַחְנוּ מְנִיבִים nós rendemos 

אֲנַחְנוּ מְנִיבוֹת nós rendemos 

אַתֶּם מְנִיבִים vós rendeis

אַתֶּן מְנִיבוֹת vós rendeis 

הֵם מְנִיבִים eles rendem

הֵן מְנִיבוֹת elas rendem

Futuro

אֲנִי אָנִיב eu renderei 

אַתָּה תָּנִיב tu renderás 

אַתְּ תָּנִיבִי tu renderás

הוּא יָנִיב ele renderá

הִיא תָּנִיב ela renderá

אֲנַחְנוּ נַנִיב nós renderemos 

אַתֶּם תָּנִיבוּ vós rendereis 

אַתֶּן תָּנִיבוּ vós rendereis

הֵם יָנִיבוּ eles renderão

הֵן יָנִיבוּ elas renderão

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Reparar   Infinitivo  לְתַקֵּן     Raiz   ת ק נ             Passado                                           

אֲנִי תִּיקַּנְתִּי eu reparei (m/f)           

אַתָּה תִּיקַּנְתָּ tu reparaste (m)          

אַתְּ תִּיקַּנְתְּ tu reparaste (f)                

הוּא תִּיקֵּן ele reparou                      

הִיא תִּיקְּנָה ela reparou                  

אֲנַחְנוּ תִּיקַּנּוּ nós reparamos (m/f)  

אַתֶּם תִּיקַּנְתֶּם vós reparastes (m)  

אַתֶּן תִּיקַּנְתֶּן vós reparastes (f)       

הֵם תִּיקְּנוּ eles repararam                

הֵן תִּיקְּנוּ elas repararam                 

Presente                                     

אֲנִי מְתַקֵּן eu reparo (m)                      

אֲנִי מְתַקֶּנֶת eu reparo (f)                     

אַתָּה מְתַקֵּן tu reparas (m)                

אַתְּ מְתַקֶּנֶת tu reparas (f)                   

הוּא מְתַקֵּן ele repara                          

הִיא מְתַקֶּנֶת ela repara                      

אֲנַחְנוּ מְתַקְּנִים nós reparamos (m)  

אֲנַחְנוּ מְתַקְּנוֹת nós reparamos (f)    

אַתֶּם מְתַקְּנִים vós reparais (m)      

אַתֶּן מְתַקְּנוֹת vós reparais (f)              

הֵם מְתַקְּנִים eles repararam         

הֵן מְתַקְּנוֹת elas repararam          

Futuro                                    

אֲנִי אֲתַקֵּן eu repararei (m/f)             

אַתָּה תְּתַקֵּן tu repararás (m)             

אַתְּ תְּתַקְּנִי tu repararás (f)                

הוּא יְתַקֵּן ele reparará                      

הִיא תְּתַקֵּן ela reparará                     

אֲנַחְנוּ נְתַקֵּן nós repararemos (m/f)  

אַתֶּם תְּתַקְּנוּ  vós reparareis (m)      

אַתֶּן תְּתַקְּנוּ vós reparareis (f)       

הֵם יְתַקְּנוּ  eles repararão                

הֵן יְתַקְּנוּ  elas repararão                  


Verbo Representar  Infinitivo לְייַצֵּג   Raiz י צ ג

Passado

אֲנִי יִיצַּגְתִּי eu representei 

אַתָּה יִיצַּגְתָּ tu representaste 

אַתְּ יִיצַּגְתְּ tu representaste 

הוּא יִיצֵּג ele representou

הִיא יִיצְּגָה ela representou

אֲנַחְנוּ יִיצַּגְנוּ nós representamos 

אַתֶּם יִיצַּגְתֶּם vós representastes 

אַתֶּן יִיצַּגְתֶּן vós representastes

הֵם יִיצְּגוּ eles representaram

הֵן יִיצְּגוּ elas representaram

Presente

אֲנִי מְייַצֵּג eu represento 

אֲנִי מְייַצֶּגֶת eu represento

אַתָּה מְייַצֵּג tu representas 

אַתְּ מְייַצֶּגֶת tu representas

הוּא מְייַצֵּג ele representa

הִיא מְייַצֶּגֶת ela representa

אֲנַחְנוּ מְייַצְּגִים nós representamos 

אֲנַחְנוּ מְייַצְּגוֹת nós representamos

אַתֶּם מְייַצְּגִים vós representais

אַתֶּן מְייַצְּגוֹת vós representais

הֵם מְייַצְּגִים eles representaram

הֵן מְייַצְּגוֹת elas representaram

Futuro

אֲנִי אֲייַצֵּג eu representarei 

אַתָּה תְּייַצֵּג tu representarás 

אַתְּ תְּייַצְּגִי tu representarás 

הוּא יְיַצֵּג ele representará

הִיא תְּייַצֵּג ela representará

אֲנַחְנוּ נְייַצֵּג nós representaremos 

אַתֶּם תְּייַצְּגוּ  vós representareis

אַתֶּן תְּייַצְּגוּ  vós representareis 

הֵם יְיַצְּגוּ  eles representarão

הֵן יְיַצְּגוּ  elas representarão

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Resgatar   Infinitivo לְהַצִּיל   Raiz  נ צ ל           Passado                                       

אֲנִי הִצַּלְתִּי eu resgatei (m/f)           

אַתָּה הִצַּלְתָּ tu resgataste (m)              

אַתְּ הִצַּלְתְּ tu resgataste (f)                 

הוּא הִצִּיל ele resgatou                       

הִיא הִצִּילָה ela resgatou                    

אֲנַחְנוּ הִצַּלְנוּ nós resgatamos (m/f)   

אַתֶּם הִצַּלְתֶּם vós resgatastes (m)     

אַתֶּן הִצַּלְתֶּן vós resgatastes (f)         

הֵם הִצִּילוּ eles resgataram                 

הֵן הִצִּילוּ elas resgataram                  

Presente                                     

אֲנִי מַצִּיל eu resgato (m)                     

אֲנִי מַצִּילָה eu resgato (f)                    

אַתָּה מַצִּיל tu resgatas (m)                  

אַתְּ מַצִּילָה tu resgatas (f)                   

הוּא מַצִּיל ele resgata                         

הִיא מַצִּילָה ela resgata                       

אֲנַחְנוּ מַצִּילִים nós resgatamos (m)  

אֲנַחְנוּ מַצִּילוֹת nós resgatamos (f)     

אַתֶּם מַצִּילִים vós resgatais (m)          

אַתֶּן מַצִּילוֹת vós resgatais (f)            

הֵם מַצִּילִים eles resgatam                   

הֵן מַצִּילוֹת elas resgatam                     

Futuro                                       

אֲנִי אַצִּיל eu resgatarei (m/f)         

אַתָּה תַּצִּיל tu resgatarás (m)              

אַתְּ תַּצִּילִי tu resgatarás (f)                

הוּא יַצִּיל ele resgatará                       

הִיא תַּצִּיל ela resgatará                    

אֲנַחְנוּ נַצִּיל nós resgataremos (m/f)   

אַתֶּם תַּצִּילוּ vós resgatareis (m)        

אַתֶּן תַּצִּילוּ vós resgatareis (f)           

הֵם יַצִּילוּ eles resgatarão             

הֵן יַצִּילוּ elas resgatarão                    


Verbo Resolver  Infinitivo לִפְתּוֹר  Raiz פ ת ר

Passado

אֲנִי פָּתַרְתִּי eu resolvi

אַתָּה פָּתַרְתָּ tu resolveste

אַתְּ פָּתַרְתְּ tu resolveste 

הוּא פָּתַר ele resolveu

הִיא פָּתְרָה ela resolveu

אֲנַחְנוּ פָּתַרְנוּ nós resolvemos

אַתֶּם פָּתַרְתֶּם vós resolvestes 

אַתֶּן פָּתַרְתֶּן vós resolvestes 

הֵם פָּתְרוּ eles resolveram

הֵן פָּתְרוּ elas resolveram

Presente

אֲנִי פּוֹתֵר eu resolvo 

אֲנִי פּוֹתֶרֶת eu resolvo

אַתָּה פּוֹתֵר tu resolves 

אַתְּ פּוֹתֶרֶת tu resolves 

הוּא פּוֹתֵר ele resolve

הִיא פּוֹתֶרֶת ela resolve

אֲנַחְנוּ פּוֹתְרִים nós resolvemos 

אֲנַחְנוּ פּוֹתְרוֹת nós resolvemos 

אַתֶּם פּוֹתְרִים vós resolveis

אַתֶּן פּוֹתְרוֹת vós resolveis 

הֵם פּוֹתְרִים eles resolvem

הֵן פּוֹתְרוֹת elas resolvem

Futuro

אֲנִי אֶפְתּוֹר eu resolverei 

אַתָּה תִּפְתּוֹר tu resolverás

אַתְּ תִּפְתְּרִי tu resolverás 

הוּא יִפְתּוֹר ele resolverá

הִיא תִּפְתּוֹר ela resolverá

אֲנַחְנוּ נִפְתּוֹר nós resolveremos 

אַתֶּם תִּפְתְּרוּ vós resolvereis 

אַתֶּן תִּפְתְּרוּ vós resolvereis 

הֵם יִפְתְּרוּ eles resolverão

הֵן יִפְתְּרוּ elas resolverão

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Respirar      Infinitivo לִנְשׁוֹם  Raiz  נ שׁ מ        Passado                                       

אֲנִי נָשַׁמְתִּי eu respirei (m/f)             

אַתָּה נָשַׁמְתָּ tu respiraste (m)             

אַתְּ נָשַׁמְתְּ tu respiraste (f)            

הוּא נָשַׁם ele respirou                        

הִיא נָשְׁמָה ela respirou                     

אֲנַחְנוּ נָשַׁמְנוּ nós respiramos (m/f)   

אַתֶּם נָשַׁמְתֶּם vós respirastes (m)   

אַתֶּן נָשַׁמְתֶּן vós respirastes (f)       

הֵם נָשְׁמוּ eles respiraram                 

הֵן נָשְׁמוּ elas respiraram                

Presente                                         

אֲנִי נוֹשֵׁם eu respiro (m)                       

אֲנִי נוֹשֶׁמֶת eu respiro (f)                     

אַתָּה נוֹשֵׁם tu respiras (m)                 

אַתָּה נוֹשֵׁם tu respiras (f)                   

הוּא נוֹשֵׁם ele respira                         

הִיא נוֹשֶׁמֶת ela respira                     

אֲנַחְנוּ נוֹשְׁמִים nós respiramos (m)   

אֲנַחְנוּ נוֹשְׁמוֹת nós respiramos (f)     

אַתֶּם נוֹשְׁמִים vós respirais (m)          

אַתֶּן נוֹשְׁמוֹת vós respirais (f)            

הֵם נוֹשְׁמִים eles respiram                   

הֵן נוֹשְׁמוֹת elas respiram                   

Futuro                                          

אֲנִי אֶנְשׁוֹם eu respirarei (m/f)             

אַתָּה תִּנְשׁוֹם tu respirarás (m)           

אַתְּ תִּנְשְׁמִי tu respirarás (f)                  

הוּא יִנְשׁוֹם ele respirará                        

הִיא תִּנְשׁוֹם ela respirará                     

אֲנַחְנוּ נִנְשׁוֹם nós respiraremos (m/f)   

אַתֶּם תִּנְשְׁמוּ vós respirareis (m)         

אַתֶּן תִּנְשְׁמוּ vós respirareis (f)              

הֵם יִנְשְׁמוּ eles respirarão                      

הֵן יִנְשְׁמוּ elas respirarão                      


Verbo Responder  Infinitivo לַעֲנוֹת  Raiz ע נ ה

Passado

אֲנִי עָנִיתִי eu respondi  (m/f)

אַתָּה עָנִיתָ tu respondeste 

אַתָּה עָנִיתָ tu respondeste 

אַתְּ עָנִית tu respondeste

הוּא עָנָה  ele respondeu

הִיא עָנְתָה ela respondeu

אֲנַחְנוּ עָנִינוּ nós respondemos

אַתֶּם עֲנִיתֶם vós respondestes

אַתֶּן עֲנִיתֶן vós respondestes 

הֵם עָנוּ eles responderam

הֵן עָנוּ elas responderam

Presente

אֲנִי עוֹנֶה eu respondo 

אֲנִי עוֹנָה eu respondo 

אַתָּה עוֹנֶה tu respondes 

אַתְּ עוֹנָה tu respondes 

הוּא עוֹנֶה  ele responde

הִיא עוֹנָה ela responde

אֲנַחְנוּ עוֹנִים nós respondemos 

אֲנַחְנוּ עוֹנוֹת nós respondemos

אַתֶּם עוֹנִים vós respondeis 

אַתֶּן עוֹנוֹת vós respondeis 

הֵם עוֹנִים eles respondem

הֵן עוֹנוֹת elas respondem

Futuro

אֲנִי אֶעֱנֶה eu responderei 

אַתָּה תַּעֲנֶה tu responderás 

אַתְּ תַּעֲנִי tu responderás 

הוּא יַעֲנֶה ele responderá

הִיא תַּעֲנֶה ela responderá  

אֲנַחְנוּ נַעֲנֶה nós responderemos 

אַתֶּם תַּעֲנוּ vós respondereis 

אַתֶּן תַּעֲנוּ  vós respondereis 

הֵם יַעֲנוּ eles responderão

הֵן יַעֲנוּ elas responderão

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Rir   Infinitivo לִצְחוֹק       Raiz  צ ח ק             Passado                             

אֲנִי צָָחַקְתִּי eu ri (m/f)                

אַתָּה צָָחַקְתָּ tu riste (m)             

אַתְּ צָָחַקְתְּ tu riste (f)                 

הוּא צָחַק ele riu                         

הִיא צָחֲקָה ela riu                     

אֲנַחְנוּ צָחַקְנוּ nós rimos (m/f)   

אַתֶּם צָחַקְתֶּם vós ristes (m)     

אַתֶּן צָחַקְתֶּן vós ristes (f)         

הֵם צָחֲקוּ eles riram                   

הֵן צָחֲקוּ elas riram                    

Presente                                

אֲנִי צוֹחֵק eu rio (m)                      

אֲנִי צוֹחֶקֶת eu rio (f)                     

אַתָּה צוֹחֵק tu ris (m)               

אַתְּ צוֹחֶקֶת tu ris (f)                      

הוּא צוֹחֵק ele ri                             

הִיא צוֹחֶקֶת ela ri                          

אֲנַחְנוּ צוֹחֲקִים nós rimos (m)      

אֲנַחְנוּ צוֹחֲקוֹת nós rimos (f)       

אַתֶּם צוֹחֲקִים vós rides (m)         

אַתֶּן צוֹחֲקוֹת vós rides (f)                 

הֵם צוֹחֲקִים eles riem                   

הֵן צוֹחֲקוֹת elas riem                      

Futuro                                   

אֲנִי אֶצְחַק eu rirei (m/f)                

אַתָּה תִּצְחַק tu rirás (m)                

אַתְּ תִּצְחֲקִי tu rirás (f)                 

הוּא יִצְחַק ele rirá                        

הִיא תִּצְחַק ela rirá                      

אֲנַחְנוּ נִצְחַק nós riremos (m/f)     

אַתֶּם תִּצְחֲקוּ vós rireis (m)        

אַתֶּן תִּצְחֲקוּ vós rireis (f)            

הֵם יִצְחֲקוּ eles rirão                    

הֵן יִצְחֲקוּ elas rirão                      


Verbo Restringir  Infinitivo  לְהַגְבִּיל  Raiz  ג ב ל

Passado

אֲנִי הִגְבַּלְתִּי eu restringi 

אַתָּה הִגְבַּלְתָּ tu restringiste 

אַתְּ הִגְבַּלְתְּ tu restringiste

הוּא הִגְבִּיל ele restringiu

הִיא הִגְבִּילָה ela restringiu

אֲנַחְנוּ הִגְבַּלְנוּ nós restringimos 

אַתֶּם הִגְבַּלְתֶּם vós restringistes 

אַתֶּן הִגְבַּלְתֶּן vós restringistes 

הֵם הִגְבִּילוּ eles restringiram

הֵן הִגְבִּילוּ elas restringiram

Presente

אֲנִי מַגְבִּיל eu restrinjo 

אֲנִי מַגְבִּילָה eu restrinjo

אַתָּה מַגְבִּיל tu restringes 

אַתְּ מַגְבִּילָה tu restringes 

הוּא מַגְבִּיל ele restringe

הִיא מַגְבִּילָה   ela restringe

אֲנַחְנוּ מַגְבִּילִים nós restringimos  

אֲנַחְנוּ מַגְבִּילוֹת nós restringimos 

אַתֶּם מַגְבִּילִים vós restringis 

אַתֶּן מַגְבִּילוֹת vós restringis 

הֵם מַגְבִּילִים eles restringem

הֵן מַגְבִּילוֹת elas restringem

Futuro

אֲנִי אַגְבִּיל eu restringirei 

אַתָּה תַּגְבִּיל tu restringirás 

אַתְּ תַּגְבִּילִי tu restringirás 

הוּא יַגְבִּיל ele restringirá

הִיא תַּגְבִּיל ela restringirá

אֲנַחְנוּ נַגְבִּיל nós restringiremos

אַתֶּם תַּגְבִּילוּ vós restringireis 

אַתֶּן תַּגְבִּילוּ vós restringireis

הֵם יַגְבִּילוּ eles restringirão

הֵן יַגְבִּילוּ elas restringirão

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Verbo Roubar Infinitivo לִגְנוֹב Raiz  ג נ ב                                 

Passado                              

אֲנִי גָּנַבְתִּי eu roubei (m/f)

אַתָּה גָּנַבְתָּ tu roubaste (m)

אַתְּ גָּנַבְתְּ tu roubaste (f)

הוּא גָּנַב ele roubou

הִיא גָּנְבָה ela roubou

אֲנַחְנוּ גָּנַבְנוּ nós roubamos (m/f)

אַתֶּם גָּנַבְתֶּם vós roubastes (m)

אַתֶּן גָּנַבְתֶּן vós roubastes (f)

הֵם גָנְבוּ eles roubaram

הֵן גָנְבוּ elas roubaram                                                               

Verbos Hebraicos iniciados Q-R

Presente

אֲנִי גּוֹנֵב eu roubo (m)

אֲנִי גּוֹנֶבֶת eu roubo (f)

אַתָּה גּוֹנֵב tu roubas (m)

אַתְּ גּוֹנֶבֶת tu roubas (f)

הוּא גּוֹנֵב ele rouba

הִיא גּוֹנֶבֶת ela rouba

אֲנַחְנוּ גּוֹנְבִים nós roubamos (m)

אֲנַחְנוּ גּוֹנְבוֹת nós roubamos (f)

אַתֶּם גּוֹנְבִים vós roubais (m)

אַתֶּן גּוֹנְבוֹת vós roubais (f)

הֵם גּוֹנְבִים eles roubam

הֵן גּוֹנְבוֹת elas roubam

Futuro

אֲנִי אֶגְנוֹב eu roubarei (m/f)

אַתָּה תִּגְנוֹב tu roubarás (m)

אַתְּ תִּגְנְבִי tu roubarás (f)

הוּא יִגְנוֹב ele roubará

הִיא תִּגְנוֹב ela roubará

אֲנַחְנוּ נִגְנוֹב nós roubaremos (m/f)

אַתֶּם תִּגְנְבוּ vós roubareis (m)

אַתֶּן תִּגְנְבוּ vós roubareis (f)

הֵם יִגְנְבוּ eles roubarão

הֵן יִגְנְבוּ elas roubarão

Se este Site está sendo bênção para você, abençoe a vida de outros compartilhando com seus amigos. Deixa um comentário e um like abaixo. Inscreva-se no Site Pensar Bem Faz Bem, clica no link abaixo, depois abra sua caixa de Emails e confirme seu cadastro. Que o Eterno vos abençoe.

Inscreva-se, PENSAR BEM FAZ BEM por Email

Vejam tambémhttp://bit.ly/2cdksMN

Verbos Hebraicos iniciados Q-R
Facebook Comments