Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbos Hebraicos iniciados J - L

Verbos Hebraicos iniciados J – L – Julgar, Jurar, Jogar, Justificar, Liderar, Ler, Lembrar, Levantar, Lamentar.

Verbos Hebraicos iniciados J – L,   Conjugados no Passado, Presente e Futuro.

Verbos Hebraicos iniciados J - L
    Memorizem os Verbos

Verbo “Julgar” no Infinitivo לִשְׁפּוֹט

Verbo Julgar no Passado שׁ פ ט

אֲנִי שָׁפַטְתִּי eu julguei (m/f)

אַתָּה שָׁפַטְתָּ tu julgaste (m)

אַתְּ שָׁפַטְתְּ tu julgaste (f)

הוּא שָׁפַט ele julgou

הִיא שָׁפְטָה ela julgou

אֲנַחְנוּ שָׁפַטְנוּ nós julgamos (m/f)

אַתֶּם שָׁפַטְתֶּם vós julgastes (m)

אַתֶּן שָׁפַטְתֶּן vós julgastes (f)

הֵם שָׁפְטוּ eles julgaram

הֵן שָׁפְטוּ elas julgaram

Verbo “Julgar” no Presente

אֲנִי שׁוֹפֵט eu julgo (m)

אֲנִי שׁוֹפֶטֶת eu julgo (f)

אַתָּה שׁוֹפֵט tu julgas (m)

אַתְּ שׁוֹפֶטֶת tu julgas (f)

הוּא שׁוֹפֵט ele julga

הִיא שׁוֹפֶטֶת ela julga

אֲנַחְנוּ שׁוֹפְטִים nós julgamos (m)

אֲנַחְנוּ שׁוֹפְטוֹת nós julgamos (f)

אַתֶּם שׁוֹפְטִים vós julgais (m)

אַתֶּן שׁוֹפְטוֹת vós julgais (f)

הֵם שׁוֹפְטִים eles julgam

הֵן שׁוֹפְטוֹת elas julgam

Verbo “Julgar” no Futuro

אֲנִי אֶשְׁפּוֹט eu julgarei (m/f)

אַתָּה תִּשְׁפּוֹט tu julgarás (m)

אַתְּ תִּשְׁפְּטִי tu julgarás (f)

הוּא יִשְׁפּוֹט ele julgará

הִיא תִּשְׁפּוֹט ela julgará

אֲנַחְנוּ נִשְׁפּוֹט nós julgaremos (m/f)

אַתֶּם תִּשְׁפְּטוּ vós julgareis (m)

אַתֶּן תִּשְׁפְּטוּ vós julgareis (f)

הֵם יִשְׁפְּטוּ eles julgarão

הֵן יִשְׁפְּטוּ elas julgarão


Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “jurar” no Infinitivo לְהִישָּׁבַע

Verbo “jurar” no Passado שׁ ב ע

אֲנִי נִשְׁבַּעְתִּי eu jurei (m/f)

אַתָּה נִשְׁבַּעְתָּ tu juraste (m)

אַתְּ נִשְׁבַּעְתְּ tu juraste (f)

הוּא נִשְׁבַּע ele jurou

הִיא נִשְׁבְּעָה ela jurou

אֲנַחְנוּ נִשְׁבַּעְנוּ nós juramos (m/f)

אַתֶּם נִשְׁבַּעְתֶּם vós jurastes (m)

אַתֶּן נִשְׁבַּעְתֶּן vós jurastes (f)

הֵם נִשְׁבְּעוּ eles juraram

הֵן נִשְׁבְּעוּ elas juraram

Verbo “jurar” no presente

אֲנִי נִשְׁבָּע eu juro (m)

אֲנִי נִשְׁבַּעַת eu juro (f)

אַתָּה נִשְׁבָּע tu juras (m)

אַתְּ נִשְׁבַּעַת tu juras (f)

הוּא נִשְׁבָּע ele jura

הִיא נִשְׁבַּעַת ela jura

אֲנַחְנוּ נִשְׁבָּעִים nós juramos (m)

אֲנַחְנוּ נִשְׁבָּעוֹת nós juramos (f)

אַתֶּם נִשְׁבָּעִים vós jurais (m)

אַתֶּן נִשְׁבָּעוֹת vós jurais (f)

הֵם נִשְׁבָּעִים eles juram

הֵן נִשְׁבָּעוֹת elas juram

Verbo “jurar” no Futuro

אֲנִי אֶשָּׁבַע eu jurarei (m/f)

אַתָּה תִּישָּׁבַע tu jurarás (m)

אַתְּ תִּישָּׁבְעִי tu jurarás (f)

הוּא יִישָּׁבַע ele jurará

 הִיא תִּישָּׁבַע ela jurará

אֲנַחְנוּ נִישָּׁבַע nós juraremos (m/f)

אַתֶּם תִּישָּׁבְעוּ vós jurareis (m)

אַתֶּן תִּישָּׁבְעוּ vós jurareis (f)

הֵם יִישָּׁבְעוּ eles jurarão

הֵן יִישָּׁבְעוּ elas jurarão

Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “Jogar” no Infinitivo לְשַׂחֵק

Verbo “Jogar” no Passado שׂ ח ק

אֲנִי שִׂיחַקְתִּי eu joguei (m/f)

אַתָּה שִׂיחַקְתָּ tu jogaste (m)

אַתְּ שִׂיחַקְתְּ tu jogaste (f)

הוּא שִׂיחֵק ele jogou

הִיא שִׂיחֲקָה ela jogou

אֲנַחְנוּ שִׂיחַקְנוּ nós jogamos (m/f)

אַתֶּם שִׂיחַקְתֶּם vós jogastes (m)

אַתֶּן שִׂיחַקְתֶּן vós jogastes (f)

הֵם שִׂיחֲקוּ eles jogaram

הֵן שִׂיחֲקוּ elas jogaram

Verbo “Jogar” no Presente

אֲנִי מְשַׂחֵק eu jogo (m)

אֲנִי מְשַׂחֶקֶת eu jogo (f)

אַתָּה מְשַׂחֵק tu jogas (m)

אַתְּ מְשַׂחֶקֶת tu jogas (f)

הוּא מְשַׂחֵק ele joga

הִיא מְשַׂחֶקֶת ela joga

אֲנַחְנוּ מְשַׂחֲקִים nós jogamos (m)

אֲנַחְנוּ מְשַׂחֲקוֹת nós jogamos (f)

אַתֶּם מְשַׂחֲקִים vós jogais (m)

אַתֶּן מְשַׂחֲקוֹת vós jogais (f)

הֵם מְשַׂחֲקִים eles jogam

הֵן מְשַׂחֲקוֹת elas jogam

Verbo “Jogar” no Futuro

אֲנִי אֲשַׂחֵק eu jogarei (m/f)

אַתָּה תְּשַׂחֵק tu jogarás (m)

אַתְּ תְּשַׂחֲקִי tu jogarás (f)

הוּא יְשַׂחֵק ele jogará

הִיא תְּשַׂחֵק ela jogará

אֲנַחְנוּ נְשַׂחֵק nós jogaremos (m/f)

אַתֶּם תְּשַׂחֲקוּ vós jogareis (m)

אַתֶּן תְּשַׂחֲקוּ eles jogarão

הֵם יְשַׂחֲקוּ elas jogarão


Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “Justificar” no Infinitivo לְהַצְדִּיק

Verbo “Justificar” no Passado צ ד ק

אֲנִי הִצְדַּקְתִּי eu justifiquei (m/f)

אַתָּה הִצְדַּקְתָּ tu justificaste (m)

אַתְּ הִצְדַּקְתְּ tu justificaste (f)

הוּא הִצְדִּיק ele justificou

הִיא הִצְדִּיקָה ela justificou

אֲנַחְנוּ הִצְדַּקְנוּ nós justificamos (m/f)

אַתֶּם הִצְדַּקְתֶּם vós justificastes (m)

אַתֶּן הִצְדַּקְתֶּן vós justificastes (f)

הֵם הִצְדִּיקוּ eles justificaram

הֵן הִצְדִּיקוּ elas justificaram

Verbo “Justificar” no Presente

אֲנִי מַצְדִּיק eu justifico (m)

אֲנִי מַצְדִּיקָה eu justifico (f)

אַתָּה מַצְדִּיק tu justificas (m)

אַתְּ מַצְדִּיקָה tu justificas (f)

הוּא מַצְדִּיק ele justifica

הִיא מַצְדִּיקָה ela justifica

אֲנַחְנוּ מַצְדִּיקִים nós justificamos (m)

אֲנַחְנוּ מַצְדִּיקוֹת nós justificamos (f)

אַתֶּם מַצְדִּיקִים vós justificais (m)

אַתֶּן מַצְדִּיקוֹת vós justificais (f)

הֵם מַצְדִּיקִים eles justificam

הֵן מַצְדִּיקוֹת elas justificam

Verbo “Justificar” no Futuro

אֲנִי אַצְדִּיק eu justificarei (m/f)

אַתָּה תַּצְדִּיק tu justificarás (m)

אַתְּ תַּצְדִּיקִי tu justificarás (f)

הוּא יַצְדִּיק ele justificará

הִיא תַּצְדִּיק ela justificará

אֲנַחְנוּ נַצְדִּיק nós justificaremos (m/f)

אֲנַחְנוּ נַצְדִּיק vós justificareis (m)

אַתֶּן תַּצְדִּיקוּ vós justificareis (f)

הֵם יַצְדִּיקוּ eles justificarão

הֵן יַצְדִּיקוּ elas justificarão

Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “Liderar” no Infinitivo לְהוֹבִיל

Verbo “Liderar” no Passado י ב ל

אֲנִי הוֹבַלְתִּי eu liderei (m/f)

אַתָּה הוֹבַלְתָּ tu lideraste (m)

אַתְּ הוֹבַלְתְּ tu lideraste (f)

הוּא הוֹבִיל ele liderou

הִיא הוֹבִילָה ela liderou

אֲנַחְנוּ הוֹבַלְנוּ nós lideramos (m/f)

אַתֶּם הוֹבַלְתֶּם vós liderastes (m)

אַתֶּן הוֹבַלְתֶּן vós liderastes (f)

הֵם הוֹבִילוּ eles lideraram

הֵן הוֹבִילוּ elas lideraram

Verbo “Liderar” no Presente

אֲנִי מוֹבִיל eu lidero (m)

אֲנִי מוֹבִילָה eu lidero (f)

אַתָּה מוֹבִיל tu lideras (m)

אַתְּ מוֹבִילָה tu lideras (f)

הוּא מוֹבִיל ele lidera

הִיא מוֹבִילָה ela lidera

אֲנַחְנוּ מוֹבִילִים nós lideramos (m)

אֲנַחְנוּ מוֹבִילוֹת nós lideramos (f)

אַתֶּם מוֹבִילִים vós liderais (m)

אַתֶּן מוֹבִילוֹת vós liderais (f)

הֵם מוֹבִילִים eles lideram

הֵן מוֹבִילוֹת elas lideram

Verbo “Liderar” no Futuro

אֲנִי אוֹבִיל eu liderarei (m/f)

אַתָּה תּוֹבִיל tu liderarás (m)

אַתְּ תּוֹבִילִי tu liderarás (f)

הוּא יוֹבִיל ele liderará

הִיא תּוֹבִיל ela liderará

אֲנַחְנוּ נוֹבִיל nós lederaremos (m/f)

אַתֶּם תּוֹבִילוּ vós liderareis (m)

אַתֶּן תּוֹבִילוּ vós liderareis (f)

הֵם יוֹבִילוּ eles liderarão

הֵן יוֹבִילוּ elas liderarão

Israel Institute of Biblical Studies

Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “Ler” no Infinitivo לִקְרוֹא

Verbo “Ler” no Passado ק ר א

אֲנִי קָרָאתִי eu li (m/f)

אַתָּה קָרָאתָ tu leste (m)

אַתְּ קָרָאת tu leste (f)

הוּא קָרָא ele leu

הִיא קָרְאָה ela leu

אֲנַחְנוּ קָרָאנוּ nós lemos (m/f)

אַתֶּם קָרָאתֶם vós lestes (m)

אַתֶּן קָרָאתֶן vós lestes (f)

הֵם קָרְאוּ eles leram

הֵן קָרְאוּ elas leram

Verbo “Ler” no Presente

אֲנִי קוֹרֵא eu leio (m)

אֲנִי קוֹרֵאת eu leio (f)

אַתָּה קוֹרֵא tu lês (m)

אַתְּ קוֹרֵאת tu lês (f)

הוּא קוֹרֵא ele lê

הִיא קוֹרֵאת ela lê

אֲנַחְנוּ קוֹרְאִים nós lemos (m)

אֲנַחְנוּ קוֹרְאוֹת nós lemos (f)

אַתֶּם קוֹרְאִים vós ledes (m)

אַתֶּן קוֹרְאוֹת vós ledes (f)

הֵם קוֹרְאִים eles leem

הֵן קוֹרְאוֹת elas leem

Verbo “Ler” no Futuro

אֲנִי אֶקְרָא eu lerei (m/f)

אַתָּה תִּקְרָא tu lerás (m)

אַתְּ תִּקְרְאִי tu lerás (f)

הוּא יִקְרָא ele lerá

הִיא תִּקְרָא ela lerá

אֲנַחְנוּ נִקְרָא nós leremos (m/f)

אַתֶּם תִּקְרְאוּ vós lereis (m)

אַתֶּן תִּקְרְאוּ vós lereis (f)

הֵם יִקְרְאוּ eles lerão

הֵן יִקְרְאוּ elas lerão


Verbo “Lembrar” no Infinitivo לִזְכּוֹר

Verbo “Lembrar” no Passado ז כ ר

אֲנִי זָכַרְתִּי eu lembrei (m/f)

אַתָּה זָכַרְתָּ tu lembraste (m)

אַתְּ זָכַרְתְּ tu lembraste (f)

הוּא זָכַר ele lembrou

הִיא זָכְרָה ela lembrou

אֲנַחְנוּ זָכַרְנוּ nós lembramos (m/f)

אַתֶּם זָכַרְתֶּם vós lembrastes (m)

אַתֶּן זָכַרְתֶּן vós lembrastes (f)

הֵם זָכְרוּ eles lembraram

הֵן זָכְרוּ elas lembraram

Verbo “Lembrar” no Presente

אֲנִי זוֹכֵר eu lembro (m)

אֲנִי זוֹכֶרֶת eu lembro (f)

אַתָּה זוֹכֵר tu lembras (m)

אַתְּ זוֹכֶרֶת  tu lembras (f)

הוּא זוֹכֵר ele lembra

הִיא זוֹכֶרֶת ela lembra

אֲנַחְנוּ זוֹכְרִים nós lembramos (m)

אֲנַחְנוּ זוֹכְרוֹת nós lembramos (f)

אַתֶּם זוֹכְרִים vós lembrais (m)

אַתֶּן זוֹכְרוֹת vós lembrais (f)

הֵם זוֹכְרִים eles lembram

הֵן זוֹכְרוֹת elas lembram

Verbo “Lembrar” no Futuro

אֲנִי אֶזְכּוֹר eu lembrarei (m/f)

אַתָּה תִּזְכּוֹר tu lembrarás (m)

אַתְּ תִּזְכְּרִי tu lembrarás (f)

הוּא יִזְכּוֹר ele lembrará

הִיא תִּזְכּוֹר ela lembrará

אֲנַחְנוּ נִזְכּוֹר nós lembraremos (m/f)

אַתֶּם תִּזְכְּרוּ vós lembrareis (m)

אַתֶּן תִּזְכְּרוּ vós lembrareis (f)

הֵם יִזְכְּרוּ eles lembrarão

הֵן יִזְכְּרוּ elas lembrarão

Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “Levantar” no Infinitivo לְהָרִים

Verbo “Levantar” no Passado ר ו מ

אֲנִי הֵרַמְתִּי eu levantei (m/f)

אַתָּה הֵרַמְתָּ tu levantaste (m)

אַתְּ הֵרַמְתְּ tu levantaste (f)

הוּא הֵרִים ele levantou

הִיא הֵרִימָה ela levantou

אֲנַחְנוּ הֵרַמְנוּ nós levantamos (m/f)

אַתֶּם הֵרַמְתֶּם vós levantastes (m)

אַתֶּן הֵרַמְתֶּן vós levantastes (f)

הֵם הֵרִימוּ eles levantaram

הֵן הֵרִימוּ elas levantaram

Verbo “Levantar” no Presente

אֲנִי מֵרִים eu levanto (m)

אֲנִי מְרִימָה eu levanto (f)

אַתָּה מֵרִים tu levantas (m)

אַתְּ מְרִימָה tu levantas (f)

הוּא מֵרִים ele levanta

הִיא מְרִימָה ela levanta

אֲנַחְנוּ מְרִימִים nós levantamos (m)

אֲנַחְנוּ מְרִימוֹת nós levantamos (f)

אַתֶּם מְרִימִים vós levantais (m)

אַתֶּן מְרִימוֹת vós levantais (f)

הֵם מְרִימִים eles levantam

הֵן מְרִימוֹת elas levantam

Verbo “Levantar” no Futuro

אֲנִי אָרִים eu levantarei (m/f)

אַתָּה תָּרִים tu levantarás (m)

אַתְּ תָּרִימִי tu levantarás (f)

הוּא יָרִים ele levantará

הִיא תָּרִים ela levantará

אֲנַחְנוּ נָרִים nós levantaremos (m/f)

אַתֶּם תָּרִימוּ vós levantareis (m)

אַתֶּן תָּרִימוּ vós levantareis (f)

הֵם יָרִימוּ eles levantarão

הֵן יָרִימוּ elas levantarão


Verbos Hebraicos iniciados J – L

Verbo “Lamentar” no Infinitivo לְהִתְחָרֵט

Verbo “Lamentar” no Passado ח ר ט

אֲנִי הִתְחָרַטְתִּי eu lamentei (m/f)

אַתָּה הִתְחָרַטְתָּ tu lamentaste (m)

אַתְּ הִתְחָרַטְתְּ tu lamentaste (f)

הוּא הִתְחָרֵט ele lamentou

הִיא הִתְחָרְטָה ela lamentou

אֲנַחְנוּ הִתְחָרַטְנוּ nós lamentamos (m/f)

אַתֶּם הִתְחָרַטְתֶּם vós lamentastes (m)

אַתֶּן הִתְחָרַטְתֶּן vós lamentastes (f)

הֵם הִתְחָרְטוּ ele lamentou

הֵן הִתְחָרְטוּ ela lamentou

Verbo “Lamentar” no Presente

אֲנִי מִתְחָרֵט eu lamento (m)

אֲנִי מִתְחָרֶטֶת eu lamento (f)

אַתָּה מִתְחָרֵט tu lamentas (m)

אַתְּ מִתְחָרֶטֶת tu lamentas (f)

הוּא מִתְחָרֵט ele lamenta

הִיא מִתְחָרֶטֶת ela lamenta

אֲנַחְנוּ מִתְחָרְטִים nós lamentamos (m) 

אֲנַחְנוּ מִתְחָרְטוֹת nós lamentamos (f)

אַתֶּם מִתְחָרְטִים vós lamentais (m)

אַתֶּן מִתְחָרְטוֹת vós lamentais (f)

הֵם מִתְחָרְטִים eles lamentam

הֵן מִתְחָרְטוֹת elas lamentam

Verbo “Lamentar” no Futuro

אֲנִי אֶתְחָרֵט eu lamentarei (m/f)

אַתָּה תִּתְחָרֵט tu lamentarás (m)

אַתְּ תִּתְחָרְטִי tu lamentarás (f)

הוּא יִתְחָרֵט ele lamentará

הִיא תִּתְחָרֵט ela lamentará

אֲנַחְנוּ נִתְחָרֵט nós lamentaremos (m/f)

אַתֶּם תִּתְחָרְטוּ vós lamentareis (m)

אַתֶּן תִּתְחָרְטוּ vós lamentareis (f)

הֵם יִתְחָרְטוּ eles lamentarão

הֵן יִתְחָרְטוּ elas lamentarão

Verbos Hebraicos iniciados J - L

          http://bit.ly/2cdksMN

Nomes bíblicos

Vejam também, 300 palavras transliteradas

Deixe uma resposta