Verbos Hebraicos iniciados E

Verbos Hebraicos iniciados E

Verbos Hebraicos iniciados E, educar, entrar, explicar, escrever, embrulhar, encorajar, escolher, esperar, exagerar, esquecer, enterrar, enganar, emprestar, esclarecer, empurrar, evitar, encontrar, escutar, enviar, engolir, escalar, entender, ensinar, escapar, estimar, expressar, extinguir, engordar, exigir, envelhecer, entrevistar, esconder, expôr. Conjugados no Passado, Presente e Futuro.

Verbos Hebraicos iniciados E
Acorda, estuda os Verbos

Verbo “educar” no Infinitivo לְחַנֵּךְ
Verbo “educar” ח נ כ no passado
אֲנִי חִינַּכְתִּי eu eduquei (m/f)
אַתָּה חִינַּכְתָּ tu educaste (m)
אַתְּ חִינַּכְתְּ tu educaste (f)
הוּא חִינֵּךְ ele educou
הִיא חִינְּכָה ela educou
אֲנַחְנוּ חִינַּכְנוּ nós educamos (m/f)
אַתֶּם חִינַּכְתֶּם vós educastes (m)
אַתֶּן חִינַּכְתֶּן vós educastes (f)
הֵם חִינְּכוּ eles educaram                                                   
הֵן חִינְּכוּ elas educaram   


Verbo”educar” no Presente
אֲנִי מְחַנֵּךְ eu educo (m)
אֲנִי מְחַנֶּכֶת eu educo (f)
אַתָּה מְחַנֵּךְ tu educas (m)
אַתְּ מְחַנֶּכֶת tu educas (f)
הוּא מְחַנֵּךְ ele educa
הִיא מְחַנֶּכֶת ela educa
אֲנַחְנוּ מְחַנְּכִים nós educamos (m)
אֲנַחְנוּ מְחַנְּכוֹת nós educamos (f)
אַתֶּם מְחַנְּכִים vós educais (m)
אַתֶּן מְחַנְּכוֹת vós educais (f)
הֵם מְחַנְּכִים eles educam
הֵן מְחַנְּכוֹת elas educam


Verbo “educar” no Futuro
אֲנִי אֲחַנֵּךְ eu educarei (m/f)
אַתָּה תְּחַנֵּךְ tu educarás (m)
אַתְּ תְּחַנְּכִי tu educarás (f)
הוּא יְחַנֵּךְ ele educará
הִיא תְּחַנֵּךְ ela educará
אֲנַחְנוּ נְחַנֵּךְ nós educaremos (m/f)
אַתֶּם תְּחַנְּכוּ vós educareis (m)
אַתֶּן תְּחַנְּכוּ vós educareis (f)
הֵם יְחַנְּכוּ eles educarão
הֵן יְחַנְּכוּ elas educarão


Verbos Hebraicos iniciados E
Verbo Entrar”                          Verbo Enterrar
Infinitivo לְהִיכָּנֵס                 Infinitivo לִקְבּוֹר
Imperativo הִיכָּנְסוּ                  Imperativo קִבְרוּ
Raiz  כ נ ס                                       Raiz  ק ב ר
Passado                                   Passado

אֲנִי נִכְנַסְתִּי eu entrei (m/f)            אֲנִי קָבַרְתִּי eu enterrei
אַתָּה נִכְנַסְתָּ tu entraste (m)           אַתָּה קָבַרְתָּ tu enterraste
אַתְּ נִכְנַסְתְּ tu entraste (f)                אַתְּ קָבַרְתְּ tu enterraste
הוּא נִכְנַס ele entrou                       הוּא קָבַר ele enterrou
הִיא נִכְנְְסָה ela entrou                     הִיא קָבְרָה ela enterrou
אֲנַחְנוּ נִכְנַסְנוּ nós entramos (m/f)  אֲנַחְנוּ קָבַרְנוּ nós enterramos
אַתֶּם נִכְנַסְתֶּם vós entrastes (m)     אַתֶּם קָבַרְתֶּם vós enterrastes
אַתֶּן נִכְנַסְתֶּן vós entrastes (f)         אַתֶּן קָבַרְתֶּן vós enterrastes
הֵם נִכְנְסוּ eles entraram                   הֵם קָבְרוּ eles enterraram
הֵן נִכְנְסוּ elas entraram                    הֵן קָבְרוּ elas enterraram


Presente                                   Presente
אֲנִי נִכְנָס eu entro (m)                       אֲנִי קוֹבֵר eu enterro
אֲנִי נִכְנֶסֶת eu entro (f)                     אֲנִי קוֹבֶרֶת eu enterro
אַתָּה נִכְנָס tu entras (m)                  אַתָּה קוֹבֵר tu enterras
אַתְּ נִכְנֶסֶת tu entras (f)                    אַתְּ קוֹבֶרֶת  tu enterras
הוּא נִכְנָס ele entra                          הוּא קוֹבֵר ele enterra
הִיא נִכְנֶסֶת ela entra                      הִיא קוֹבֶרֶת ela enterra
אֲנַחְנוּ נִכְנָסִים nós entramos (m)   אֲנַחְנוּ קוֹבְרִים nós enterramos
אֲנַחְנוּ נִכְנָסוֹת nós entramos (f)      אֲנַחְנוּ קוֹבְרוֹת  nós enterramos
אַתֶּם נִכְנָסִים vós entrais (m)          אַתֶּם קוֹבְרִים vós enterrais
אַתֶּן נִכְנָסוֹת vós entrais (f)             אַתֶּן קוֹבְרוֹת vós enterrais  
הֵם נִכְנָסִים eles entram                  הֵם קוֹבְרִים eles enterram
הֵן נִכְנָסוֹת elas entram                   הֵן קוֹבְרוֹת  elas enterram


Futuro                                      Futuro
אֲנִי אֶכָּנֵס eu entrarei (m/f)              אֲנִי אֶקְבּוֹר eu enterrarei
אַתָּה תִּיכָּנֵס tu entrarás (m)            אַתָּה תִּקְבּוֹר tu enterrarás
אַתְּ תִּיכָּנְסִי tu entrarás (f)              אַתְּ תִּקְבְּרִי tu enterrarás  
הוּא יִיכָּנֵס ele entrará                     הוּא יִקְבּוֹר ele enterrará
הִיא תִּיכָּנֵס ela entrará                     הִיא תִּקְבּוֹר ela enterrará
אֲנַחְנוּ נִיכָּנֵס nós entraremos (m/f)  אֲנַחְנוּ נִקְבּוֹר nós enterraremos
אַתֶּם תִּיכָּנְסוּ vós entrareis (m)         אַתֶּם תִּקְבְּרוּ vós enterrareis
אַתֶּן תִּיכָּנְסוּ vós entrareis (f)            אַתֶּן תִּקְבְּרוּ vós enterrareis
הֵם יִיכָּנְסוּ eles entrarão                    הֵם יִקְבְּרוּ elas enterrarão
הֵן יִיכָּנְסוּ elas entrarão               הֵן יִקְבְּרוּ elas enterrarão


Verbos Hebraicos iniciados E
Verbo Explicar                             Verbo Enganar
Infinitivo לְהַסְבִּיר                     Infinitivo  לְרַמּוֹת enganar
Imperativo הַסְבִּירוּ explicai            Imperativo רַמּוּ enganai
Raiz ס ב ר                                             Raiz      ר מ ה
Passado                                       Passado
אֲנִי הִסְבַּרְתִּי eu expliquei (m/f)            אֲנִי רִימִּיתִי  eu enganei
אַתָּה הִסְבַּרְתָּ tu explicaste (m)             אַתָּה רִימִּיתָ tu enganaste
אַתְּ הִסְבַּרְתְּ tu explicaste (f)                  אַתְּ רִימִּית tu enganaste
הוּא הִסְבִּיר ele explicou                       הוּא רִימָּה ele enganou
הִיא הִסְבִּירָה ela explicou                   הִיא רִימְּתָה ela enganou
אֲנַחְנוּ הִסְבַּרְנוּ nós explicamos (m/f)  אֲנַחְנוּ רִימִּינוּ nós enganamos
אַתֶּם הִסְבַּרְתֶּם vós explicastes (m)    אַתֶּם רִימִּיתֶם vós enganastes
אַתֶּן הִסְבַּרְתֶּן vós explicastes (f)        אַתֶּן רִימִּיתֶן vós enganastes
הֵם הִסְבִּירוּ eles explicaram               הֵם רִימּוּ eles enganaram
הֵן הִסְבִּירוּ elas explicaram                הֵן רִימּוּ elas enganaram


Presente                                       Presente
אֲנִי מַסְבִּיר eu explico (m)             אֲנִי מְרַמֶּה  eu engano
אֲנִי מַסְבִּירָה eu explico (f)                 אֲנִי מְרַמָּה eu engano
אַתָּה מַסְבִּיר tu explicas (m)              אַתָּה מְרַמֶּה tu enganas
אַתְּ מַסְבִּירָה tu explicas (f)                אַתְּ מְרַמָּה tu enganas
הוּא מַסְבִּיר ele explica                      הוּא מְרַמֶּה ele engana
הִיא מַסְבִּירָה ela explica                   הִיא מְרַמָּה  ela engana
אֲנַחְנוּ מַסְבִּירִים nós explicamos (m) אֲנַחְנוּ מְרַמִּים nós enganamos
אֲנַחְנוּ מַסְבִּירוֹת nós explicamos (f)   אֲנַחְנוּ מְרַמּוֹת nós enganamos
אַתֶּם מַסְבִּירִים vós explicais (m)       אַתֶּם מְרַמִּים vós enganais
אַתֶּן מַסְבִּירוֹת vós explicais (f)         אַתֶּן מְרַמּוֹת vós enganais
הֵם מַסְבִּירִים eles explicam              הֵם מְרַמִּים eles enganam 
הֵן מַסְבִּירוֹת elas explicam                הֵן מְרַמּוֹת elas enganam


Futuro                                          Futuro
אֲנִי אַסְבִּיר eu explicarei (m/f)           אֲנִי אֲרַמֶּה  eu enganarei       
אַתָּה תַּסְבִּיר tu explicarás (m)           אַתָּה תְּרַמֶּה tu enganarás
אַתְּ תַּסְבִּירִי tu explicarás (f)            אַתְּ תְּרַמִּי tu enganarás
הוּא יַסְבִּיר ele explicará                   הוּא יְרַמֶּה ele enganará
הִיא תַּסְבִּיר ela explicará                 הִיא תְּרַמֶּה ela enganará
אֲנַחְנוּ נַסְבִּיר nós explicaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נְרַמֶּה nós enganaremos
אַתֶּם תַּסְבִּירוּ vós explicareis (m) אַתֶּם תְּרַמּוּ vós enganareis
אַתֶּן תַּסְבִּירוּ vós explicareis (f)    אַתֶּן תְּרַמּוּ  vós enganareis
הֵם יַסְבִּירוּ eles explicarão           הֵם יְרַמּוּ eles enganarão
הֵן יַסְבִּירוּ elas explicarão            הֵן יְרַמּוּ elas enganarão


Verbo Escrever                         Verbo Emprestar
 Infinitivo לִכְתּוֹב                    Infinitivo   לִלְווֹת
Imperativo כִּתְבוּ escrevei            Imperativo   לְווּ emprestai
Raiz כ ת ב                            Raiz   ל ו ה 
Passado                                     Passado
אֲנִי כָּתַבְתִּי eu escrevi (m/f)          אֲנִי לָווִיתִי  eu emprestei
אַתָּה כָּתַבְתָּ tu escreveste (m)           אַתָּה לָווִיתָ tu emprestaste
אַתְּ כָּתַבְתְּ tu escreveste (f)            אַתְּ לָווִית  tu emprestaste
הוּא כָּתַב ele escreveu                        הוּא לָווָה  ele emprestou
הִיא כָּתְבָה ela escreveu                    הִיא לָווְתָה  ela emprestou
אֲנַחְנוּ כָּתַבְנוּ nós escrevemos (m/f)  אֲנַחְנוּ לָווִינוּ nós emprestamos
אַתֶּם כָּתַבְתֶּם vós escrevestes (m)   אַתֶּם לָווִיתֶם vós emprestastes
אַתֶּן כָּתַבְתֶּן vós escrevestes (f)       אַתֶּן לָווִיתֶן  vós emprestastes
הֵם כָּתְבוּ eles escreveram                 הֵם לָווּ eles emprestaram
הֵן כָּתְבוּ elas escreveram                  הֵן לָווּ  elas emprestaram


Presente                                    Presente
אֲנִי כּוֹתֵב eu escrevo (m)                   אֲנִי לוֹוֶה  eu empresto
אֲנִי כּוֹתֶבֶת eu escrevo (f)                   אֲנִי לוֹוָה  eu empresto
אַתָּה כּוֹתֵב tu escreves (m)                אַתָּה לוֹוֶה tu emprestas
אַתְּ כּוֹתֶבֶת   tu escreves (f)                אַתְּ לוֹוָה tu emprestas
הוּא כּוֹתֵב ele escreve                       הוּא לוֹוֶה ele empresta
הִיא כּוֹתֶבֶת ela escreve                    הִיא לוֹוָה ela empresta
אֲנַחְנוּ כּוֹתְבִים nós escrevemos (m) אֲנַחְנוּ לוֹוִים nós emprestamos
אֲנַחְנוּ כּוֹתְבוֹת nós escrevemos (f)   אֲנַחְנוּ לוֹוֹת nós emprestamos
אַתֶּם כּוֹתְבִים vós escreveis (m)        אַתֶּם לוֹוִים vós emprestais
אַתֶּן כּוֹתְבוֹת vós escreveis (f)          אַתֶּן לוֹוֹת  vós emprestais
הֵם כּוֹתְבִים eles escrevem                הֵם לוֹוִים eles emprestam
הֵן כּוֹתְבוֹת elas escrevem   elas emprestam


Futuro                                           Futuro
אֲנִי אֶכְתּוֹב eu escreverei (m/f)             אֲנִי אֶלְווֶה  eu emprestarei
אַתָּה תִּכְתּוֹב tu escreverás (m)            אַתָּה תִּלְווֶה tu emprestarás
אַתְּ תִּכְתְּבִי tu escreverás (f)                אַתְּ תִּלְווִי  tu emprestarás
הוּא יִכְתּוֹב ele escreverá                      הוּא יִלְווֶה  ele emprestará
הִיא תִּכְתּוֹב ela escreverá                   הִיא תִּלְווֶה  ela emprestará
אֲנַחְנוּ נִכְתּוֹב nós escreveremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִלְווֶה nós emprestaremos
אַתֶּם תִּכְתְּבוּ vós escrevereis (m)         אַתֶּם תִּלְווּ vós emprestareis
אַתֶּן תִּכְתְּבוּ vós escrevereis (f)        אַתֶּן תִּלְווּ vós emprestareis
הֵם יִכְתְּבוּ eles escreverão                   הֵם יִלְווּ eles emprestarão
הֵן יִכְתְּבוּ elas escreverão                     הֵן יִלְווּ  elas emprestarão


Verbos Hebraicos iniciados E
Verbo Embrulhar                      Verbo Esclarecer
Infinitivo לַעֲטוֹף                    Infinitivo  לְהַבְהִיר
Imperativo עִטְפוּ embrulhai         Imperativo  הַבְהִירוּ esclarecei
Raiz ע ט פ                                         Raiz    ב ה ר
Passado                                     Passado
אֲנִי עָטַפְתִּי eu embrulhei (m/f)          אֲנִי הִבְהַרְתִּי eu esclareci
אַתָּה עָטַפְתָּ tu embrulhaste (m)        אַתָּה הִבְהַרְתָּ tu esclareceste
אַתְּ עָטַפְתְּ tu embrulhaste (f)             אַתְּ הִבְהַרְתְּ tu esclareceste
הוּא עָטַף ele embrulhou                     הוּא הִבְהִיר ele esclareceu
הִיא עָטְפָה ela embrulhou                   הִיא הִבְהִירָה ela esclareceu
אֲנַחְנוּ עָטַפְנוּ nós embrulhamos (m/f) אֲנַחְנוּ הִבְהַרְנוּ nós esclarecemos
אַתֶּם עָטַפְתֶּם vós embrulhastes (m)  אַתֶּם הִבְהַרְתֶּם vós esclarecestes
אַתֶּן עָטַפְתֶּן vós embrulhastes (f)       אַתֶּן הִבְהַרְתֶּן vós esclarecestes
הֵם עָטְפוּ eles embrulharam            הֵם הִבְהִירוּ eles esclareceram 
הֵן עָטְפוּ elas embrulharam                   הֵן הִבְהִירוּ elas esclareceram


Presente                                       Presente
אֲנִי עוֹטֵף eu embrulho (m)             אֲנִי מַבְהִיר  eu esclareço
אֲנִי עוֹטֶפֶת eu embrulho (f)                   אֲנִי מַבְהִירָה eu esclareço
אַתָּה עוֹטֵף tu embrulhas (m)                אַתָּה מַבְהִיר tu esclareces
אַתְּ עוֹטֶפֶת tu embrulhas (f)             אַתְּ מַבְהִירָה  tu esclareces
הוּא עוֹטֵף ele embrulha                הוּא מַבְהִיר ele esclarece
הִיא עוֹטֶפֶת ela embrulha                     הִיא מַבְהִירָה ela esclarece
אֲנַחְנוּ עוֹטְפִים nós embrulhamos (m) אֲנַחְנוּ מַבְהִירִים nós esclarecemos
אֲנַחְנוּ עוֹטְפוֹת nós embrulhamos (f)   אֲנַחְנוּ מַבְהִירוֹת nós esclarecemos
אַתֶּם עוֹטְפִים vós embrulhais (m)        אַתֶּם מַבְהִירִים vós esclareceis
אַתֶּן עוֹטְפוֹת vós embrulhais (f)          אַתֶּן מַבְהִירוֹת vós esclareceis
הֵם עוֹטְפִים eles embrulham               הֵם מַבְהִירִים eles esclarecem
הֵן עוֹטְפוֹת elas embrulham           הֵן מַבְהִירוֹת elas esclarecem


 Futuro                                          Futuro
אֲנִי אֶעֱטוֹף eu embrulharei (m/f)          אֲנִי אַבְהִיר eu esclarecerei
אַתָּה תַּעֲטוֹף tu embrulharás (m)          אַתָּה תַּבְהִיר  tu esclarecerá
אַתְּ תַּעַטְפִי tu embrulharás (f)               אַתְּ תַּבְהִירִי tu esclarecerá
הוּא יַעֲטוֹף ele embrulhará                    הוּא יַבְהִיר ele esclarecerá
הִיא תַּעֲטוֹף ela embrulhará                   הִיא תַּבְהִיר ela esclarecerá
אֲנַחְנוּ נַעֲטוֹף nós embrulharemos (m/f)  אֲנַחְנוּ נַבְהִיר nós esclareceremos
אַתֶּם תַּעַטְפוּ vós embrulhareis (m)        אַתֶּם תַּבְהִירוּ vós esclarecereis
אַתֶּן תַּעַטְפוּ vós embrulhareis (f)            אַתֶּן תַּבְהִירוּ vós esclarecereis
הֵם יַעַטְפוּ eles embrulharão                    הֵם יַבְהִירוּ eles esclarecerão
הֵן יַעַטְפוּ elas embrulharão                     הֵן יַבְהִירוּ elas esclarecerão


Verbos Hebraicos iniciados E

Verbo Encorajar                           Verbo Empurrar

Infinitivo  לְעוֹדֵד                       Infinitivo  לִדְחוֹף
Imperativo                                     Imperativo   דַּחֲפוּ
Raiz ע ו ד                                             Raiz  ד ח פ
Passado                                        Passado
אֲנִי עוֹדַדְתִּי eu encorajei (m/f)            אֲנִי דָּחַפְתִּי eu empurrei
אַתָּה עוֹדַדְתָּ tu encorajaste (m)           אַתָּה דָּחַפְתָּ tu empurraste
אַתְּ עוֹדַדְתְּ tu encorajaste (f)               אַתְּ דָּחַפְתְּ tu empurraste
הוּא עוֹדֵד ele encorajou                      הוּא דָּחַף ele empurrou
הִיא עוֹדְדָה ela encorajou                  הִיא דָּחֲפָה ela empurrou
אֲנַחְנוּ עוֹדַדְנוּ nós encorajamos (m/f) אֲנַחְנוּ דָּחַפְנוּ nós empurramos
אַתֶּם עוֹדַדְתֶּם vós encorajastes (m)  אַתֶּם דָּחַפְתֶּם vós empurrastes
אַתֶּן עוֹדַדְתֶּן vós encorajastes (f)       אַתֶּן דָּחַפְתֶּן vós empurrastes
הֵם עוֹדְדוּ eles encorajaram                הֵם דָּחֲפוּ eles empurraram
הֵן עוֹדְדוּ elas encorajaram                הֵן דָּחֲפוּ  elas empurraram


Presente                                      Presente
אֲנִי מְעוֹדֵד eu encorajo (m)                  אֲנִי דּוֹחֵף eu empurro
אֲנִי מְעוֹדֶדֶת eu encorajo (f)                 אֲנִי דּוֹחֶפֶת eu empurro
אַתָּה מְעוֹדֵד tu encorajas (m)               אַתָּה דּוֹחֵף tu empurras
אַתְּ מְעוֹדֶדֶת tu encorajas (f)                 אַתְּ דּוֹחֶפֶת tu empurras
הוּא מְעוֹדֵד ele encoraja                       הוּא דּוֹחֵף ele empurra
הִיא מְעוֹדֶדֶת ela encoraja                    הִיא דּוֹחֶפֶת ela empurra
אֲנַחְנוּ מְעוֹדְדִים nós encorajamos (m) אֲנַחְנוּ דּוֹחֲפִים nós empurramos
אֲנַחְנוּ מְעוֹדְדוֹת nós encorajamos (f)   אֲנַחְנוּ דּוֹחֲפוֹת nós empurramos
אַתֶּם מְעוֹדְדִים vós encorajais (m)       אַתֶּם דּוֹחֲפִים vós empurrais
אַתֶּן מְעוֹדְדוֹת vós encorajais (f)          אַתֶּן דּוֹחֲפוֹת vós empurrais
הֵם מְעוֹדְדִים eles encorajam          הֵם דּוֹחֲפִים eles empurram
הֵן מְעוֹדְדוֹת elas encorajam                הֵן דּוֹחֲפוֹת elas empurram


Futuro                                           Futuro
אֲנִי אֲעוֹדֵד eu encorajarei (m/f)           אֲנִי אֶדְחַף eu empurrarei
אַתָּה תְּעוֹדֵד tu encorajarás (m)           אַתָּה תִּדְחַף tu empurrarás
אַתְּ תְּעוֹדְדִי tu encorajarás (f)              אַתְּ תִּדְחֲפִי tu empurrarás
הוּא יְעוֹדֵד ele encorajará                     הוּא יִדְחַף ele empurrará
הִיא תְּעוֹדֵד ela encorajará                   הִיא תִּדְחַף ela empurrará
אֲנַחְנוּ נְעוֹדֵד nós encorajaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִדְחַף nós empurraremos
אַתֶּם תְּעוֹדְדוּ vós encorajareis (m)      אַתֶּם תִּדְחֲפוּ vós empurrareis
אַתֶּן תְּעוֹדְדוּ vós encorajareis (f)         אַתֶּן תִּדְחֲפוּ vós empurrareis
הֵם יְעוֹדְדוּ eles encorajarão                 הֵם יִדְחֲפוּ eles empurrarão
הֵן יְעוֹדְדוּ elas encorajarão                  הֵן יִדְחֲפוּ elas empurrarão


Verbo Escolher                         Verbo Evitar
 Infinitivo לִבְחוֹר                    Infinitivo  לִמְנוֹעַ
Imperativo בַּחֲרוּ escolhei             Imperativo מִנְעוּ  evitai 
Raiz ב ח ר                            Raiz   מ נ ע
Passado                                     Passado 
אֲנִי בָּחַרְתִּי eu escolhi (m/f)             אֲנִי מָנַעְתִּי  eu evitei
אַתָּה בָּחַרְתָּ tu escolheste (m)          אַתָּה מָנַעְתָּ  tu evitaste
אַתְּ בָּחַרְתְּ tu escolheste (f)              אַתְּ מָנַעְתְּ tu evitaste
הוּא בָּחַר ele escolheu                     הוּא מָנַע ele evitou
הִיא בָּחֲרָה ela escolheu                  הִיא מָנְעָה ela evitou
אֲנַחְנוּ בָּחַרְנוּ nós escolhemos (m)  אֲנַחְנוּ מָנַעְנוּ nós evitamos
אַתֶּם בָּחַרְתֶּם vós escolhestes (m)  אַתֶּם מָנַעְתֶּם vós evitastes
אַתֶּן בָּחַרְתֶּן vós escolhestes (f)      אַתֶּן מָנַעְתֶּן vós evitastes
הֵם בָּחֲרוּ eles escolheram (f)           הֵם מָנְעוּ   eles evitaram
הֵן בָּחֲרוּ elas escolheram            הֵן מָנְעוּ  elas evitaram


Presente                                      Presente

אֲנִי בּוֹחֵר eu escolho (m)                      אֲנִי מוֹנֵעַ   eu evito
אֲנִי בּוֹחֶרֶת eu escolho (f)                    אֲנִי מוֹנַעַת  eu evito
אַתָּה בּוֹחֵר tu escolhes (m)                  אַתָּה מוֹנֵעַ  tu evitas
אַתְּ בּוֹחֶרֶת tu escolhes (f)                   אַתְּ מוֹנַעַת tu evitas
הוּא בּוֹחֵר ele escolhe                         הוּא מוֹנֵעַ ele evita
הִיא בּוֹחֶרֶת ela escolhe                     הִיא מוֹנַעַת ela evita
אֲנַחְנוּ בּוֹחֲרִים nós escolhemos (m) אֲנַחְנוּ מוֹנְעִים nós evitamos
אֲנַחְנוּ בּוֹחֲרוֹת nós escolhemos (f)   אֲנַחְנוּ מוֹנְעוֹת nós evitamos
אַתֶּם בּוֹחֲרִים vós escolheis (m)         אַתֶּם מוֹנְעִים vós evitais
אַתֶּן בּוֹחֲרוֹת vós escolheis (f)            אַתֶּן מוֹנְעוֹת vós evitais
הֵם בּוֹחֲרִים eles escolhem                 הֵם מוֹנְעִים eles evitam
הֵן בּוֹחֲרוֹת elas escolhem                 הֵן מוֹנְעוֹת  elas evitam


Futuro                                         Futuro
אֲנִי אֶבְחַר eu escolherei (m/f)            אֲנִי אֶמְנַע  eu evitarei
אַתָּה תִּבְחַר tu escolherás (m)           אַתָּה תִּמְנַע tu evitarás
אַתְּ תִּבְחֲרִי tu escolherás (f)            אַתְּ תִּמְנְעִי  tu evitarás
הוּא יִבְחַר ele escolherá                   הוּא יִמְנַע  ele evitará
הִיא תִּבְחַר ela escolherá                 הִיא תִּמְנַע ela evitará
אֲנַחְנוּ נִבְחַר nós escolheremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִמְנַע  nós evitaremos
 אַתֶּם תִּבְחֲרוּ vós escolhereis (m)    אַתֶּם תִּמְנְעוּ vós evitareis
אַתֶּן תִּבְחֲרוּ vós escolhereis (f)        אַתֶּן תִּמְנְעוּ  vós evitareis
הֵם יִבְחֲרוּ eles escolherão                הֵם יִמְנְעוּ eles evitarão
הֵן יִבְחֲרוּ elas escolherão                  הֵן יִמְנְעוּ elas evitarão


Verbos Hebraicos iniciados E
Verbo Esperar                         Verbo Encontrar
Infinitivo חִיכּוּי                     Infinitivo לִפְגּוֹשׁ
Imperativo                                Imperativo פִּגְשׁוּ
Raiz  ח כ ה                                        Raiz פ ג שׁ
Passado                                    Passado
אֲנִי חִיכִּיתִי eu esperei (m/f)            אֲנִי פָּגַשְׁתִּי  eu encontrei
אַתָּה חִיכִּיתָ tu esperaste (m)        אַתָּה פָּגַשְׁתָּ tu encontraste
אַתְּ חִיכִּית tu esperaste (f)                אַתְּ פָּגַשְׁתְּ  tu encontraste
הוּא חִיכָּה ele esperou                       הוּא פָּגַשׁ ele encontrou
הִיא חִיכְּתָה ela esperou                   הִיא פָּגְשָׁה  ela encontrou
אֲנַחְנוּ חִיכִּינוּ nós esperamos (m/f)  אֲנַחְנוּ פָּגַשְׁנוּ nós encontramos
אַתֶּם חִיכִּיתֶם vós esperastes (m)     אַתֶּם פָּגַשְׁתֶּם  vós encontrastes
אַתֶּן חִיכִּיתֶן vós esperastes (f)        אַתֶּן פָּגַשְׁתֶּן vós encontrastes
הֵם חִיכּוּ eles esperaram                   הֵם פָּגְשׁוּ eles encontraram
הֵן חִיכּוּ elas esperaram                    הֵן פָּגְשׁוּ elas encontraram


Presente                                   Presente
אֲנִי מְחַכֶּה eu espero (m)             אֲנִי פּוֹגֵשׁ  eu encontro
אֲנִי מְחַכָּה eu espero (f)                  אֲנִי פּוֹגֶשֶׁת eu encontro
אַתָּה מְחַכֶּה tu esperas (m)            אַתָּה פּוֹגֵשׁ tu encontras
אַתְּ מְחַכָּה tu esperas (f)                 אַתְּ פּוֹגֶשֶׁת tu encontras
הוּא מְחַכֶּה ele espera                    הוּא פּוֹגֵשׁ  ele encontra
הִיא מְחַכָּה ela espera                     הִיא פּוֹגֶשֶׁת ela encontra
אֲנַחְנוּ מְחַכִּים nós esperamos (m) אֲנַחְנוּ פּוֹגְשִׁים  nós encontramos
אֲנַחְנוּ מְחַכּוֹת nós esperamos (f)   אֲנַחְנוּ פּוֹגְשׁוֹת nós encontramos
אַתֶּם מְחַכִּים vós esperais (m)       אַתֶּם פּוֹגְשִׁים  vós encontrais
אַתֶּן מְחַכּוֹת vós esperais (f)          אַתֶּן פּוֹגְשׁוֹת  vós encontrais
הֵם מְחַכִּים eles esperam               הֵם פּוֹגְשִׁים eles encontram
הֵן מְחַכּוֹת elas esperam                 הֵן פּוֹגְשׁוֹת elas encontram


Fututro                                      Futuro
אֲנִי אֲחַכֶּה eu esperarei (m/f)            אֲנִי אֶפְגּוֹשׁ eu encontrarei
אַתָּה תְּחַכֶּה tu esperarás (m)            אַתָּה תִּפְגּוֹשׁ tu encontrarás
אַתְּ תְּחַכִּי tu esperarás (f)                 אַתְּ תִּפְגְּשִׁי  tu encontrarás
הוּא יְחַכֶּה ele esperará                     הוּא יִפְגּוֹשׁ ele encontrará
הִיא תְּחַכֶּה ela esperará              הִיא תִּפְגּוֹשׁ ela encontrará
 אֲנַחְנוּ נְחַכֶּה nós esperaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִפְגּוֹשׁ  nós encontraremos
אַתֶּם תְּחַכּוּ vós esperareis (m)         אַתֶּם תִּפְגְּשׁוּ vós encontrareis
אַתֶּן תְּחַכּוּ vós esperareis (f)           אַתֶּן תִּפְגְּשׁוּ vós encontrareis
הֵם יְחַכּוּ eles esperarão                    הֵם יִפְגְּשׁוּ eles encontrarão
הֵן יְחַכּוּ elas esperarão                      הֵן יִפְגְּשׁוּ elas encontrarão


Verbos Hebraicos iniciados E
Verbo Exagerar                           Verbo Escutar
Infinitivo לְהַפְרִיז                      Infinitivo לְהַקְשִׁיב
Imperativo הַפְרִיזוּ exagerai           Imperativo  הַקְשִׁיבוּ escutai
Raiz פ ר ז                                              Raiz  ק שׁ ב 
Passado                                       Passado
אֲנִי הִפְרַזְתִּי eu exagerei (m/f)             אֲנִי הִקְשַׁבְתִּי eu escutei 
אַתָּה הִפְרַזְתָּ tu exageraste (m)             אַתָּה הִקְשַׁבְתָּ tu escutaste 
אַתְּ הִפְרַזְתְּ tu exageraste (f)                  אַתְּ הִקְשַׁבְתְּ tu escutaste
הוּא הִפְרִיז ele exagerou                        הוּא הִקְשִׁיב ele escutou
הִיא הִפְרִיזָה ela exagerou                    הִיא הִקְשִׁיבָה ela escutou
אֲנַחְנוּ הִפְרַזְנוּ nós exageramos (m/f)    אֲנַחְנוּ הִקְשַׁבְנוּ nós escutamos
אַתֶּם הִפְרַזְתֶּם vós exagerastes (m)       אַתֶּם הִקְשַׁבְתֶּם vós escutastes
אַתֶּן הִפְרַזְתֶּן vós exagerastes (f)          אַתֶּן הִקְשַׁבְתֶּן vós escutastes
הֵם הִפְרִיזוּ eles exageraram                   הֵם הִקְשִׁיבוּ eles escutaram
הֵן הִפְרִיזוּ elas exageraram                   הֵן הִקְשִׁיבוּ elas escutaram


Presente                                        Presente
אֲנִי מַפְרִיז eu exagero (m)                     אֲנִי מַקְשִׁיב eu escuto
אֲנִי מַפְרִיזָה eu exagero (f)                    אֲנִי מַקְשִׁיבָה  eu escuto
אַתָּה מַפְרִיז tu exageras (m)                  אַתָּה מַקְשִׁיב tu escutas
אַתְּ מַפְרִיזָה tu exageras (f)                   אַתְּ מַקְשִׁיבָה tu escutas
הוּא מַפְרִיז ele exagera                         הוּא מַקְשִׁיב ele escuta
הִיא מַפְרִיזָה ela exagera                     הִיא מַקְשִׁיבָה ela escuta
אֲנַחְנוּ מַפְרִיזִים nós exageramos (m) אֲנַחְנוּ מַקְשִׁיבִים nós escutamos
אֲנַחְנוּ מַפְרִיזוֹת nós exageramos (f)  אֲנַחְנוּ מַקְשִׁיבוֹת  nós escutamos
אַתֶּם מַפְרִיזִים vós exagerais (m)      אַתֶּם מַקְשִׁיבִים vós escutais
אַתֶּן מַפְרִיזוֹת vós exagerais (f)          אַתֶּן מַקְשִׁיבוֹת  vós escutais
הֵם מַפְרִיזִים eles exageraram            הֵם מַקְשִׁיבִים  eles escutam
הֵן מַפְרִיזוֹת elas exgeraram               הֵן מַקְשִׁיבוֹת  elas escutam


Futuro                                          Futuro
אֲנִי אַפְרִיז eu exagerarei (m/f)           אֲנִי אַקְשִׁיב eu escutarei
אַתָּה תַּפְרִיז tu exagerarás (m)           אַתָּה תַּקְשִׁיב  tu escutarás
אַתְּ תַּפְרִיזִי tu exagerarás (f)              אַתְּ תַּקְשִׁיבִי tu escutarás
הוּא יַפְרִיז ele exagerará                     הוּא יַקְשִׁיב ele escutará
הִיא תַּפְרִיז ela exagerará                    הִיא תַּקְשִׁיב ela escutará
אֲנַחְנוּ נַפְרִיז nós exageraremos (m/f)  אֲנַחְנוּ נַקְשִׁיב nós escutaremos
אַתֶּם תַּפְרִיזוּ vós exagerareis (m)       אַתֶּם תַּקְשִׁיבוּ vós escutareis
אַתֶּן תַּפְרִיזוּ vós exagerareis (f)          אַתֶּן תַּקְשִׁיבוּ vós escutareis
הֵם יַפְרִיזוּ eles exagerarão                 הֵם יַקְשִׁיבוּ  eles escutarão
הֵן יַפְרִיזוּ elas exagerarão                   הֵן יַקְשִׁיבוּ elas escutarão


Verbo Esquecer                           Verbo Enviar
Infinitivo לִשְׁכּוֹחַ                      Infinitivo  לִשְׁלוֹחַ
Imperativo שִׁכְחוּ esquecei             Imperativo שִׁלְחוּ enviai
Raiz  שׁ כ ח                            Raiz   שׁ ל ח 
Passado                                       Passado
אֲנִי שָׁכַחְתִּי eu esqueci (m/f)              אֲנִי שָׁלַחְתִּי eu enviei
אַתָּה שָׁכַחְתָּ tu esqueceste (m)            אַתָּה שָׁלַחְתָּ tu enviaste
אַתְּ שָׁכַחְתְּ tu esqueceste (f)                אַתְּ שָׁלַחְתְּ tu enviaste
הוּא שָׁכַח ele esqueceu                       הוּא שָׁלַח ele enviou
הִיא שָׁכְחָה ela esqueceu                   הִיא שָׁלְחָה ela enviou
אֲנַחְנוּ שָׁכַחְנוּ nós esquecemos (m/f) אֲנַחְנוּ שָׁלַחְנוּ nós enviamos
אַתֶּם שָׁכַחְתֶּם vós esquecestes (m)   אַתֶּם שָׁלַחְתֶּם  vós enviastes
אַתֶּן שָׁכַחְתֶּן vós esquecestes (f)       אַתֶּן שָׁלַחְתֶּן vós enviastes
הֵם שָׁכְחוּ eles esqueceram                 הֵם שָׁלְחוּ eles enviaram
הֵן שָׁכְחוּ elas esquececeram              הֵן שָׁלְחוּ elas enviaram


Presente                                     Presente
אֲנִי שׁוֹכֵחַ eu esqueço (m)                   אֲנִי שׁוֹלֵחַ eu envio
אֲנִי שׁוֹכַחַת eu esqueço (f)                 שׁוֹלַחַת eu envio
אַתָּה שׁוֹכֵחַ tu esqueces (m)               אַתָּה שׁוֹלֵחַ tu envias
אַתְּ שׁוֹכַחַת tu esqueces (f)                 אַתְּ שׁוֹלַחַת tu envias
הוּא שׁוֹכֵחַ ele esquece                       הוּא שׁוֹלֵחַ ele envia
הִיא שׁוֹכַחַת ela esquece                    הִיא שׁוֹלַחַת ela envia
אֲנַחְנוּ שׁוֹכְחִים nós esquecemos (m) אֲנַחְנוּ שׁוֹלְחִים nós enviamos
אֲנַחְנוּ שׁוֹכְחוֹת nós esquecemos (f)   אֲנַחְנוּ שׁוֹלְחוֹת nós enviamos
אַתֶּם שׁוֹכְחִים vós esqueceis (m)     אַתֶּם שׁוֹלְחִים vós enviais
אַתֶּן שׁוֹכְחוֹת vós esqueceis (f)         אַתֶּן שׁוֹלְחוֹת vós enviais
הֵם שׁוֹכְחִים eles esqueceram            הֵם שׁוֹלְחִים eles enviam
הֵן שׁוֹכְחוֹת elas esqueceram             הֵן שׁוֹלְחוֹת elas enviam


Futuro                                           Futuro
אֲנִי אֶשְׁכַּח eu esquecerei (m/f)              אֲנִי אֶשְׁלַח  eu enviarei
אַתָּה תִּשְׁכַּח tu esquecerás (m)             אַתָּה תִּשְׁלַח tu enviarás
אַתְּ תִּשְׁכְּחִי tu esquecerás (f)               אַתְּ תִּשְׁלְחִי  tu enviarás
הוּא יִשְׁכַּח ele esquecerá                      הוּא יִשְׁלַח ele enviará
הִיא תִּשְׁכַּח ela esquecerá                    הִיא תִּשְׁלַח ela enviará
אֲנַחְנוּ נִשְׁכַּח nós esqueceremos (m/f)  אֲנַחְנוּ נִשְׁלַח nós enviaremos
אַתֶּם תִּשְׁכְּחוּ vós esquecereis (m)       אַתֶּם תִּשְׁלְחוּ vós enviareis
אַתֶּן תִּשְׁכְּחוּ vós esquecereis (f)       אַתֶּן תִּשְׁלְחוּ vós enviareis
הֵם יִשְׁכְּחוּ eles esquecerão                  הֵם יִשְׁלְחוּ  eles enviarão
הֵן יִשְׁכְּחוּ elas esquecerão                   הֵן יִשְׁלְחוּ elas enviarão


Verbo Engolir                         Verbo Escalar
Infinitivo   לִבְלוֹעַ                    Infinitivo לְטַפֵּס 
Imperativo בִּלְעוּ  engole           Imperativo  טַפְּסוּ escalai
Raiz ב ל ע                               Raiz  ט פ ס
Passado                                   Passado
אֲנִי בָּלַעְתִּי eu engoli (m/f)             אֲנִי טִיפַּסְתִּי eu escalei
אַתָּה בָּלַעְתָּ tu engoliste (m)           אַתָּה טִיפַּסְתָּ   tu escalaste
אַתְּ בָּלַעְתְּ tu engoliste (f)                אַתְּ טִיפַּסְתְּ  tu escalaste

הוּא בָּלַע ele engoliu                       הוּא טִיפֵּס ele escalou
הִיא בָּלְעָה ela engoliu                    הִיא טִיפְּסָה ela escalou
אֲנַחְנוּ בָּלַעְנוּ nós engolimos (m/f)  אֲנַחְנוּ טִיפַּסְנוּ nós escalamos
אַתֶּם בָּלַעְתֶּם vós engolistes (m) אַתֶּם טִיפַּסְתֶּם vós escalastes
אַתֶּן בָּלַעְתֶּן vós engolistes (f)     אַתֶּן טִיפַּסְתֶּן vós escalastes
הֵם בָּלְעוּ eles engoliram             הֵם טִיפְּסוּ eles escalaram
הֵן בָּלְעוּ elas engoliram              הֵן טִיפְּסוּ elas escalaram


Presente                                    Presente
אֲנִי בּוֹלֵעַ eu engulo (m)                      אֲנִי מְטַפֵּס eu escalo
אֲנִי בּוֹלַעַת eu engulo (f)                    אֲנִי מְטַפֶּסֶת eu escalo
אַתָּה בּוֹלֵעַ tu engoles (m)                אַתָּה מְטַפֵּס tu escalas
אַתְּ בּוֹלַעַת tu engoles (f)                 אַתְּ מְטַפֶּסֶת tu escalas
הוּא בּוֹלֵעַ ele engole                        הוּא מְטַפֵּס ele escala
הִיא בּוֹלַעַת ela engole                    הִיא מְטַפֶּסֶת ela escala
אֲנַחְנוּ בּוֹלְעִים nós engolimos (m) אֲנַחְנוּ מְטַפְּסִים nós escalamos
אֲנַחְנוּ בּוֹלְעוֹת nós engolimos (f)  אֲנַחְנוּ מְטַפְּסוֹת  nós escalamos
אַתֶּם בּוֹלְעִים vós engolis (m)     אַתֶּם מְטַפְּסִים vós escalais
אַתֶּן בּוֹלְעוֹת vós engolis (f)      אַתֶּן מְטַפְּסוֹת vós escalais
הֵם בּוֹלְעִים eles engolem           הֵם מְטַפְּסִים  eles escalam
הֵן בּוֹלְעוֹת elas engolem            הֵן מְטַפְּסוֹת elas escalam


Futuro                                 Futuro
אֲנִי אֶבְלַע eu engolirei (m/f)      אֲנִי אֲטַפֵּס eu escalarei
אַתָּה תִּבְלַע tu engolirás (m)     אַתָּה תְּטַפֵּס tu escalarás
אַתְּ תִּבְלְעִי tu engolirás (f)     אַתְּ תְּטַפְּסִי tu escalarás
הוּא יִבְלַע ele engolirá              הוּא יְטַפֵּס ele escalará
הִיא תִּבְלַע ela engolirá             הִיא תְּטַפֵּס ela escalará
אֲנַחְנוּ נִבְלַע nós engoliremos  אֲנַחְנוּ נְטַפֵּס nós escalaremos
אַתֶּם תִּבְלְעוּ vós engolireis (m)  אַתֶּם תְּטַפְּסוּ vós escalareis
אַתֶּן תִּבְלְעוּ vós engolireis (f)    אַתֶּן תְּטַפְּסוּ vós escalareis
הֵם יִבְלְעוּ eles engolirão            הֵם יְטַפְּסוּ eles escalarão
הֵן יִבְלְעוּ elas engolirão         הֵן יְטַפְּסוּ  elas escalarão


Verbo Entender                      Verbo Ensinar
Infinitivo  לְהָבִין                       Infinitivo לְלַמֵּד
Imperativo  הָבִינוּ entendei         Imperativo  לַמְּדוּ  ensinai
Raiz ב י נ                                 Raiz  ל מ ד
Passado                                    Passado
אֲנִי הֵבַנְתִּי eu entendi (m/f)             אֲנִי לִימַּדְתִּי eu ensinei
אַתָּה הֵבַנְתָּ tu entendeste (m)          אַתָּה לִימַּדְתָּ tu ensinaste
אַתְּ הֵבַנְתְּ tu entendeste (f)               אַתְּ לִימַּדְתְּ tu ensinaste
הוּא הֵבִין ele entendeu                    הוּא לִימֵּד ele ensinou
הִיא הֵבִינָה ela entendeu            הִיא לִימְּדָה ela ensinou
אֲנַחְנוּ הֵבַנּוּ nós entendemos (m/f)   אֲנַחְנוּ לִימַּדְנוּ nós ensinamos
אַתֶּם הֵבַנְתֶּם vós entendestes (m)   אַתֶּם לִימַּדְתֶּם vós ensinastes
אַתֶּן הֵבַנְתֶּן vós entendestes (f)      אַתֶּן לִימַּדְתֶּן vós ensinastes
הֵם הֵבִינוּ eles entenderam             הֵם לִימְּדוּ eles ensinaram
הֵן הֵבִינוּ elas entenderam              הֵן לִימְּדוּ elas ensinaram


Presente                                     Presente
אֲנִי מֵבִין eu entendo (m)                    אֲנִי מְלַמֵּד eu ensino
אֲנִי מְבִינָה eu entendo (f)                   אֲנִי מְלַמֶּדֶת eu ensino
אַתָּה מֵבִין tu entendes (m)                אַתָּה מְלַמֵּד tu ensinas
אַתְּ מְבִינָה tu entendes (f)             אַתְּ מְלַמֶּדֶת tu ensinas
הוּא מֵבִין ele entende                         הוּא מְלַמֵּד ele ensina
הִיא מְבִינָה ela entende                      הִיא מְלַמֶּדֶת ela ensina
אֲנַחְנוּ מְבִינִים nós entendemos (m)   אֲנַחְנוּ מְלַמְּדִים nós ensinamos
אֲנַחְנוּ מְבִינוֹת nós entendemos (f)     אֲנַחְנוּ מְלַמְּדוֹת nós ensinamos
אַתֶּם מְבִינִים vós entendeis (m)          אַתֶּם מְלַמְּדִים vós ensinais
אַתֶּן מְבִינוֹת vós entendeis (f)             אַתֶּן מְלַמְּדוֹת vós ensinais
הֵם מְבִינִים eles entendem                  הֵם מְלַמְּדִים eles ensinam
הֵן מְבִינוֹת elas entendem                    הֵן מְלַמְּדוֹת  elas ensinam


Futuro                                          Futuro
אֲנִי אָבִין eu entenderei (m/f)              אֲנִי אֲלַמֵּד eu ensinarei
אַתָּה תָּבִין tu entenderás (m)             אַתָּה תְּלַמֵּד tu ensinarás
אַתְּ תָּבִינִי tu entenderás (f)        אַתְּ תְּלַמְּדִי  tu ensinarás
הוּא יָבִין ele entenderá                      הוּא יְלַמֵּד ele ensinará
הִיא תָּבִין ela entenderá                    הִיא תְּלַמֵּד ela ensinará
אֲנַחְנוּ נָבִין nós entenderemos (m/f)  אֲנַחְנוּ נְלַמֵּד nós ensinaremos
אַתֶּם תָּבִינוּ vós entendereis (m)        אַתֶּם תְּלַמְּדוּ vós ensinareis
אַתֶּן תָּבִינוּ vós entendereis (f)           אַתֶּן תְּלַמְּדוּ vós ensinareis
הֵם יָבִינוּ eles entenderão                   הֵם יְלַמְּדוּ eles ensinarão
הֵן יָבִינוּ elas entenderão                    הֵן יְלַמְּדוּ  elas ensinarão


Verbo Escapar                       Verbo Estimar
Infinitivo לִבְרוֹחַ                       Infinitivo לְהַעֲרִיךְ
Imperativo בִּרְחוּ escapai           Imperativo הַעֲרִיכוּ estimai
Raiz  ב ר ח                               Raiz ע ר כ
Passado                                    Passado
אֲנִי בָּרַחְתִּי eu escapei (m/f)        אֲנִי הֶעֱרַכְתִּי eu estimei
אַתָּה בָּרַחְתָּ tu escapaste (m)           אַתָּה הֶעֱרַכְתָּ tu estimaste       
אַתְּ בָּרַחְתְּ tu escapaste (f)                אַתְּ הֶעֱרַכְתְּ tu estimaste
הוּא בָּרַח ele escapou                הוּא הֶעֱרִיךְ  ele estimou
הִיא בָּרְחָה ela escapou                    הִיא הֶעֱרִיכָה ela estimou
אֲנַחְנוּ בָּרַחְנוּ nós escapamos (m/f)  אֲנַחְנוּ הֶעֱרַכְנוּ nós estimamos
אַתֶּם בָּרַחְתֶּם vós escapastes (m)   אַתֶּם הֶעֱרַכְתֶּם vós estimastes
אַתֶּן בָּרַחְתֶּן vós escapastes (f)     אַתֶּן הֶעֱרַכְתֶּן vós estimastes
הֵם בָּרְחוּ eles escaparam              הֵם הֶעֱרִיכוּ eles estimaram
הֵן בָּרְחוּ elas escaparam               הֵן הֶעֱרִיכוּ elas estimaram


Presente                                      Presente
אֲנִי בּוֹרֵחַ eu escapo (m)                     אֲנִי מַעֲרִיךְ eu estimo
אֲנִי בּוֹרַחַת eu escapo (f)                   אֲנִי מַעֲרִיכָה eu estimo
אַתָּה בּוֹרֵחַ tu escapas (m)            אַתָּה מַעֲרִיךְ tu estimas
אַתְּ בּוֹרַחַת tu escapas (f)                   אַתְּ מַעֲרִיכָה tu estimas
הוּא בּוֹרֵחַ ele escapa                         הוּא מַעֲרִיךְ ele estima
הִיא בּוֹרַחַת ela escapa                     הִיא מַעֲרִיכָה ela estima
אֲנַחְנוּ בּוֹרְחִים nós escapamos (m) אֲנַחְנוּ מַעֲרִיכִים  nós estimamos
אֲנַחְנוּ בּוֹרְחוֹת nós escapamos (f)   אֲנַחְנוּ מַעֲרִיכוֹת nós estimamos
אַתֶּם בּוֹרְחִים vós escapais (m)       אַתֶּם מַעֲרִיכִים vós estimais
אַתֶּן בּוֹרְחוֹת vós escapais (f)          אַתֶּן מַעֲרִיכוֹת  vós estimais
הֵם בּוֹרְחִים eles escapam              הֵם מַעֲרִיכִים eles estimam
הֵן בּוֹרְחוֹת elas escapam               הֵן מַעֲרִיכוֹת elas estimam


Futuro                                        Futuro
אֲנִי אֶבְרַח eu escaparei (m/f)            אֲנִי אַעֲרִיךְ eu estimarei
אַתָּה תִּבְרַח tu escaparás (m)           אַתָּה תַּעֲרִיךְ tu estimarás
אַתְּ תִּבְרְחִי tu escaparás (f)              אַתְּ תַּעֲרִיכִי tu estimarás
הוּא יִבְרַח ele escapará                     הוּא יַעֲרִיךְ ele estimará
הִיא תִּבְרַח ela escapará                    הִיא תַּעֲרִיךְ ela estimará
אֲנַחְנוּ נִבְרַח nós escaparemos (m/f) אֲנַחְנוּ נַעֲרִיךְ nós estimaremos
אַתֶּם תִּבְרְחוּ vós escapareis (m)      אַתֶּם תַּעֲרִיכוּ vós estimareis
אַתֶּן תִּבְרְחוּ vós escapareis (f)         אַתֶּן תַּעֲרִיכוּ vós estimareis
הֵם יִבְרְחוּ eles escaparão                 הֵם יַעֲרִיכוּ eles estimarão
הֵן יִבְרְחוּ elas escaparão                  הֵן יַעֲרִיכוּ elas estimarão


Verbo Expressar                         Verbo Extinguir
Infinitivo לְהַבִּיעַ                            Infinitivo לְכַבּוֹת
Imperativo  הַבִּיעוּ expressai            Imperativo כַּבּוּ extingue
Raiz  נ ב ע                                    Raiz  כ ב ה
Passado                                         Passado
אֲנִי הִבַּעְתִּי eu expressei (m/f)              אֲנִי כִּיבִּיתִי eu extingui
אַתָּה הִבַּעְתָּ tu expressaste (m)         אַתָּה כִּיבִּיתָ tu extinguiste
אַתְּ הִבַּעְתְּ tu expressaste (f)            אַתְּ כִּיבִּית tu extinguiste
הוּא הִבִּיעַ ele expressou                      הוּא כִּיבָּה ele extinguiu
הִיא הִבִּיעָה ela expressou            הִיא כִּיבְּתָה ela extinguiu
אֲנַחְנוּ הִבַּעְנוּ nós expressamos (m/f)  אֲנַחְנוּ כִּיבִּינוּ nós extinguimos
אַתֶּם הִבַּעְתֶּם vós expressastes (m)    אַתֶּם כִּיבִּיתֶם vós extinguistes
אַתֶּן הִבַּעְתֶּן vós expressastes (f)        אַתֶּן כִּיבִּיתֶן vós extinguistes
הֵם הִבִּיעוּ eles expressaram               הֵם כִּיבּוּ eles extinguiram
הֵן הִבִּיעוּ elas expressaram                הֵן כִּיבּוּ elas extinguiram


Presente                                         Presente
אֲנִי מַבִּיעַ eu expresso (m)                       אֲנִי מְכַבֶּה  eu extingo
אֲנִי מַבִּיעָה eu expresso (f)                      אֲנִי מְכַבָּה eu extingo
אַתָּה מַבִּיעַ tu expressas (m)                   אַתָּה מְכַבֶּה tu extingues
אַתְּ מַבִּיעָה tu expressas (f)                    אַתְּ מְכַבָּה tu extingues
הוּא מַבִּיעַ ele expressa                         הוּא מְכַבֶּה ele extingue
הִיא מַבִּיעָה ela expressa                      הִיא מְכַבָּה ela extingue
אֲנַחְנוּ מַבִּיעִים nós expressamos (m)  אֲנַחְנוּ מְכַבִּים nós extinguimos
אֲנַחְנוּ מַבִּיעוֹת nós expressamos (f)    אֲנַחְנוּ מְכַבּוֹת nós extinguimos
אַתֶּם מַבִּיעִים vós expressais (m)       אַתֶּם מְכַבִּים vós extinguis
אַתֶּן מַבִּיעוֹת vós expressais (f)          אַתֶּן מְכַבּוֹת vós extinguis
הֵם מַבִּיעִים eles expressam                הֵם מְכַבִּים eles extinguem
הֵן מַבִּיעוֹת elas expressam                הֵן מְכַבּוֹת elas extinguem


Futuro                                           Futuro
אֲנִי אַבִּיעַ eu expressarei (m/f)             אֲנִי אֲכַבֶּה eu extinguirei
אַתָּה תַּבִּיעַ tu expressarás (m)            אַתָּה תְּכַבֶּה tu extinguirás
אַתְּ תַּבִּיעִי tu expressarás (f)              אַתְּ תְּכַבִּי tu extinguirás
הוּא יַבִּיעַ ele expressará              הוּא יְכַבֶּה ele extinguirá
הִיא תַּבִּיעַ ela expressará                    הִיא תְּכַבֶּה ela extinguirá
אֲנַחְנוּ נַבִּיעַ nós expressaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נְכַבֶּה nós extinguiremos
אַתֶּם תַּבִּיעוּ vós expressareis (m)      אַתֶּם תְּכַבּוּ vós extinguireis
אַתֶּן תַּבִּיעוּ vós expressareis (f)         אַתֶּן תְּכַבּוּ vós extinguireis
הֵם יַבִּיעוּ eles expressarão                הֵם יְכַבּוּ eles extinguirão
הֵן יַבִּיעוּ elas expressarão            הֵן יְכַבּוּ elas extinguirão


Verbo Engordar                         Verbo Exigir
Infinitivo לְהַשְׁמִין                       Infinitivo לִדְרוֹשׁ
Imperativo הַשְׁמִינוּ engole            Imperativo דִּרְשׁוּ exige
Raiz שׁ מ נ                                  Raiz ד ר שׁ
Passado                                      Passado
אֲנִי הִשְׁמַנְתִּי eu engordei (m/f)         אֲנִי דָּרַשְׁתִּי eu exigi
אַתָּה הִשְׁמַנְתָּ tu engordaste (m)        אַתָּה דָּרַשְׁתָּ tu exigiste
אַתְּ הִשְׁמַנְתְּ tu engordaste (f)             אַתְּ דָּרַשְׁתְּ tu exigiste
הוּא הִשְׁמִין ele engordou                   הוּא דָּרַשׁ ele exigiu
הִיא הִשְׁמִינָה ela engordou                הִיא דָּרְשָׁה  ela exigiu
אֲנַחְנוּ הִשְׁמַנּוּ nós engordamos (m/f) אֲנַחְנוּ דָּרַשְׁנוּ  nós exigimos 
אַתֶּם הִשְׁמַנְתֶּם vós engordastes (m) אַתֶּם דָּרַשְׁתֶּם vós exigistes
אַתֶּן הִשְׁמַנְתֶּן vós engordastes (f)      אַתֶּן דָּרַשְׁתֶּן vós exigistes
הֵם הִשְׁמִינוּ eles engordaram         הֵם דָּרְשׁוּ eles exigiram
הֵן הִשְׁמִינוּ elas engordaram              הֵן דָּרְשׁוּ elas exigiram


Presente                                        Presente
אֲנִי מַשְׁמִין eu engordo (m)                    אֲנִי דּוֹרֵשׁ eu exijo
אֲנִי מַשְׁמִינָה eu engordo (f)                   אֲנִי דּוֹרֶשֶׁת eu exijo
אַתָּה מַשְׁמִין tu engordas (m)               אַתָּה דּוֹרֵשׁ tu exiges
אַתְּ מַשְׁמִינָה tu engordas (f)             אַתְּ דּוֹרֶשֶׁת tu exiges
הוּא מַשְׁמִין ele engorda                        הוּא דּוֹרֵשׁ ele exige
הִיא מַשְׁמִינָה ela engorda               הִיא דּוֹרֶשֶׁת ela exige
אֲנַחְנוּ מַשְׁמִינִים nós engordamos (m) אֲנַחְנוּ דּוֹרְשִׁים nós exigimos
אֲנַחְנוּ מַשְׁמִינוֹת nós engordamos (f)   אֲנַחְנוּ דּוֹרְשׁוֹת nós exigimos
אַתֶּם מַשְׁמִינִים vós engordais (m)        אַתֶּם דּוֹרְשִׁים vós exigis
אַתֶּן מַשְׁמִינוֹת vós engordais (f)         אַתֶּן דּוֹרְשׁוֹת vós exigis
הֵם מַשְׁמִינִים eles engordam               הֵם דּוֹרְשִׁים eles exigem
הֵן מַשְׁמִינוֹת elas engordam           הֵן דּוֹרְשׁוֹת elas exigem


Futuro                                             Futuro
אֲנִי אַשְׁמִין eu engordarei (m/f)              אֲנִי אֶדְרוֹשׁ eu exigirei
אַתָּה תַּשְׁמִין tu engordarás (m)             אַתָּה תִּדְרוֹשׁ tu exigirás
אַתְּ תַּשְׁמִינִי tu engordarás  (f)             אַתְּ תִּדְרְשִׁי tu exigirás
הוּא יַשְׁמִין ele engordará                      הוּא יִדְרוֹשׁ ele exigirá
הִיא תַּשְׁמִין ela engordará                    הִיא תִּדְרוֹשׁ ela exigirá
אֲנַחְנוּ נַשְׁמִין nós engordaremos (m/f)  אֲנַחְנוּ נִדְרוֹשׁ  nós exigiremos
אַתֶּם תַּשְׁמִינוּ vós engordareis (m)     אַתֶּם תִּדְרְשׁוּ vós exigireis
אַתֶּן תַּשְׁמִינוּ vós engordareis (f)       אַתֶּן תִּדְרְשׁוּ  vós exigireis
הֵם יַשְׁמִינוּ eles engordarão                  הֵם יִדְרְשׁוּ eles exigirão
הֵן יַשְׁמִינוּ elas engordarão                   הֵן יִדְרְשׁוּ elas exigirão


Verbo Entrevistar                          Verbo Envelhecer
Infinitivo  לְרַאְייֵן                             Infinitivo לְהִזְדַּקֵּן
Imperativo רַאְייְנוּ entrevistai               Imperativo הִזְדַּקְּנוּ envelhecei
Raiz  ר א י נ                                    Raiz ז ק נ
Passado                                           Passado
אֲנִי רִאְייַנְתִּי eu entrevistei (m/f)        אֲנִי הִזְדַּקַּנְתִּי  eu envelheci
אַתָּה רִאְייַנְתָּ tu entrevistaste  (m)         אַתָּה הִזְדַּקַּנְתָּ tu envelheceste
אַתְּ רִאְייַנְתְּ tu entrevistaste (f)          אַתְּ הִזְדַּקַּנְתְּ  tu envelheceste
הוּא רִאְייֵן ele entrevistou                     הוּא הִזְדַּקֵּן ele envelheceu
הִיא רִאְייְנָה ela entrevistou                  הִיא הִזְדַּקְּנָה ela envelheceu
אֲנַחְנוּ רִאְייַנּוּ nós entrevistamos (m/f)  אֲנַחְנוּ הִזְדַּקַּנּוּ nós envelhecemos
אַתֶּם רִאְייַנְתֶּם vós entrevistastes (m)   אַתֶּם הִזְדַּקַּנְתֶּם vós envelhecestes
אַתֶּן רִאְייַנְתֶּן vós entrevistastes (m)     אַתֶּן הִזְדַּקַּנְתֶּן vós envelhecestes
הֵם רִאְייְנוּ eles entrevistaram                הֵם הִזְדַּקְּנוּ eles envelheceram
הֵן רִאְייְנוּ elas entrevistaram                 הֵן הִזְדַּקְּנוּ elas envelheceram


Presente                                      Presente
אֲנִי מְרַאְייֵן eu entrevisto (m)         אֲנִי מִזְדַּקֵּן eu envelheço
אֲנִי מְרַאְייֶנֶת eu entrevisto (f)             אֲנִי מִזְדַּקֶּנֶת eu envelheço
אַתָּה מְרַאְייֵן tu entrevistas (m)          אַתָּה מִזְדַּקֵּן  tu envelheces
אַתְּ מְרַאְייֶנֶת tu entrevistas (f)            אַתְּ מִזְדַּקֶּנֶת tu envelheces
הוּא מְרַאְייֵן ele entrevista            הוּא מִזְדַּקֵּן ele envelhece
הִיא מְרַאְייֶנֶת ela entrevista              הִיא מִזְדַּקֶּנֶת ela envelhece    
אֲנַחְנוּ מְרַאְייְנִים nós entrevistamos אֲנַחְנוּ מִזְדַּקְּנִים  nós envelhecemos
אֲנַחְנוּ מְרַאְייְנוֹת nós entrevistamos אֲנַחְנוּ מִזְדַּקְּנוֹת nós envelhecemos
אַתֶּם מְרַאְייְנִים vós entrevistais (m) אַתֶּם מִזְדַּקְּנִים vós envelheceis
אַתֶּן מְרַאְייְנוֹת vós entrevistais (f)    אַתֶּן מִזְדַּקְּנוֹת vós envelheceis
הֵם מְרַאְייְנִים eles entrevistam        הֵם מִזְדַּקְּנִים eles envelhecem
הֵן מְרַאְייְנוֹת elas entrevistam         הֵן מִזְדַּקְּנוֹת  elas envelhecem


Futuro                                              Futuro
אֲנִי אֲרַאְייֵן eu entrevistarei (m/f)         אֲנִי אֶזְדַּקֵּן eu envelhecerei
אַתָּה תְּרַאְייֵן tu entrevistará (m)              אַתָּה תִּזְדַּקֵּן  tu envelhecerás
אַתְּ תְּרַאְייְנִי tu entrevistará (f)               אַתְּ תִּזְדַּקְּנִי tu envelhecerás
הוּא יְרַאְייֵן ele entrevistará                     הוּא יִזְדַּקֵּן ele envelhecerá
הִיא תְּרַאְייֵן ela entrevistará                   הִיא תִּזְדַּקֵּן ela envelhecerá
אֲנַחְנוּ נְרַאְייֵן nós entrevistaremos (m/f)אֲנַחְנוּ נִזְדַּקֵּן nós envelheceremos
אַתֶּם תְּרַאְייְנוּ vós entrevistareis (m)    אַתֶּם תִּזְדַּקְּנוּ  vós envelhecereis
אַתֶּן תְּרַאְייְנוּ vós entrevistareis (f)      אַתֶּן תִּזְדַּקְּנוּ  vós envelhecereis
הֵם יְרַאְייְנוּ eles entrevistarão            הֵם יִזְדַּקְּנוּ eles envelhecerão
הֵן יְרַאְייְנוּ elas entrevistarão                  הֵן יִזְדַּקְּנוּ elas envelhecerão


Verbo Esconder                           Verbo Expor
Infinitivo  לְהַסְתִּיר                         Infinitivo לַחְשׂוֹף
Imperativo הַסְתִּירוּ escondei           Imperativo חִשְׂפוּ expõe
Raiz ס ת ר                                     Raiz ח ש פ
Passado                                         Passado
אֲנִי הִסְתַּרְתִּי eu escondi (m/f)                אַתָּה חָשַׂפְתָּ eu expus
אַתָּה הִסְתַּרְתָּ tu escondeste (m)            אַתָּה חָשַׂפְתָּ tu expuseste
אַתְּ הִסְתַּרְתְּ tu escondeste (f)                 אַתְּ חָשַׂפְתְּ tu expuseste
הוּא הִסְתִּיר ele escondeu                    הוּא חָשַׂף ele expôs
הִיא הִסְתִּירָה ela escondeu             הִיא חָשְׂפָה ela expôs
אֲנַחְנוּ הִסְתַּרְנוּ nós escondemos (m/f)  אֲנַחְנוּ חָשַׂפְנוּ nós expusemos
אַתֶּם הִסְתַּרְתֶּם vós escondestes (m)    אַתֶּם חָשַׂפְתֶּם vós expusestes
אַתֶּן הִסְתַּרְתֶּן vós escondestes (f)        אַתֶּן חָשַׂפְתֶּן vós expusestes
הֵם הִסְתִּירוּ eles esconderam               הֵם חָשְׂפְוּ eles expuseram
הֵן הִסְתִּירוּ elas esconderam                הֵן חָשְׂפְוּ elas expuseram


Presente                                       Presente
אֲנִי מַסְתִּיר eu escondo (m)                  אֲנִי חוֹשֵׂף eu exponho
אֲנִי מַסְתִּירָה eu escondo (f)                 אֲנִי חוֹשֶׂפֶת eu exponho
אַתָּה מַסְתִּיר tu escondes (m)              אַתָּה חוֹשֵׂף tu expões
אַתְּ מַסְתִּירָה tu escondes (f)                 אַתְּ חוֹשֶׂפֶת tu expões
הוּא מַסְתִּיר ele esconde                       הוּא חוֹשֵׂף ele expõe
הִיא מַסְתִּירָה ela esconde                    הִיא חוֹשֶׂפֶת ela expõe
אֲנַחְנוּ מַסְתִּירִים nós escondemos (m) אֲנַחְנוּ חוֹשְׂפִים nós expomos
אֲנַחְנוּ מַסְתִּירוֹת  nós escondemos (f)  אֲנַחְנוּ חוֹשְׂפוֹת nós expomos
אַתֶּם מַסְתִּירִים  vós escondeis (m)       אַתֶּם חוֹשְׂפִים vós expondes
אַתֶּן מַסְתִּירוֹת vós escondeis (f)        אַתֶּן חוֹשְׂפוֹת vós expondes
הֵם מַסְתִּירִים eles escondem                 הֵם חוֹשְׂפִים eles expõem
הֵן מַסְתִּירוֹת elas escondem                 הֵן חוֹשְׂפוֹת elas expõem


Futuro                                           Futuro
אֲנִי אַסְתִּיר eu esconderei (m/f)            אֲנִי אֶחְשׂוֹף eu exporei
אַתָּה תַּסְתִּיר tu esconderás (m)            אַתָּה תַּחְשׂוֹף tu exporás
אַתְּ תַּסְתִּירִי tu esconderás (f)              אַתְּ תַּחְשְׂפִי tu exporás
הוּא יַסְתִּיר ele esconderá                      הוּא יַחְשׂוֹף ele exporá
הִיא תַּסְתִּיר ela esconderá                    הִיא תַּחְשׂוֹף ela exporá
אֲנַחְנוּ נַסְתִּיר nós esconderemos (m/f)  אֲנַחְנוּ נַחְשׂוֹף nós exporemos
אַתֶּם תַּסְתִּירוּ vós escondereis (m)         אַתֶּם תַּחְשְׂפוּ vós exporeis
אַתֶּן תַּסְתִּירוּ vós escondereis (f)            אַתֶּן תַּחְשְׂפוּ vós exporeis
הֵם יַסְתִּירוּ eles esconderão                    הֵם יַחְשְׂפוּ eles exporão
הֵן יַסְתִּירוּ elas esconderão                    הֵן יַחְשְׂפוּ elas exporão

Verbos Hebraicos iniciados E

Verbos Hebraicos iniciados E

Vejam também, clica no link abaixo

Verbos Hebraicos iniciados Q-R


Aprenda Hebraico com músicas:

Shir lamaalot cântico de degraus Salmo 121-Tradução-Transliteração

 


Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E-Verbos Hebraicos iniciados E

Deixe uma resposta