Verbos hebraicos iniciados D

Verbos hebraicos iniciados D

Verbos hebraicos iniciados D, dormir, dar, decorar, dirigir, definir, dizer, demonstrar, dançar, depositar, decidir, desenvolver, descobrir, ditar, discar, determinar, desaparecer, desenhar, destruir, disparar, descansar, deitar, descer, desculpar, derramar, desistir. Infinitivo, Imperativo, Passado, Presente e Futuro.

Verbo “Dormir” no Infinitivo לִישׁוֹן

Verbo “Dormir” no Passado י שׁ נ

אֲנִי יָשַׁנְתִּי eu dormi (m/f)

אַתָּה יָשַׁנְתָּ tu dormiste (m)                                   

אַתְּ יָשַׁנְתְּ tu dormiste (f)

הוּא יָשֵׁן ele dormiu

הִיא יָשְׁנָה ela dormiu

אֲנַחְנוּ יָשַׁנּוּ nós dormimos (m/f)

אַתֶּם יָשַׁנְתֶּם vós dormistes (m)

אַתֶּן יָשַׁנְתֶּן vós dormistes (f)                                                         

הֵם יָשְׁנוּ eles dormiram

הֵן יָשְׁנוּ elas dormiram


Verbo “Dormir” no Presente

אֲנִי יָשֵׁן eu durmo (m)

Verbos hebraicos iniciados D
Acorda para Estudar

אֲנִי יְשֵׁנָה eu durmo (f)

אַתָּה יָשֵׁן tu dormes (m)

אַתְּ יְשֵׁנָה tu dormes (f)

הוּא יָשֵׁן ele dorme

הִיא יְשֵׁנָה ela dorme

אֲנַחְנוּ יְשֵׁנִים nós dormimos (m)

אֲנַחְנוּ יְשֵׁנוֹת nós dormimos (f)

אַתֶּם יְשֵׁנִים vós dormis (m)

אַתֶּן יְשֵׁנוֹת vós dormis (f)

הֵם יְשֵׁנִים eles dormem

הֵן יְשֵׁנוֹת elas dormem


Verbo “Dormir” no Futuro

אֲנִי אִישַׁן eu dormirei (m/f)

אַתָּה תִּישַׁן tu dormirás (m)

אַתְּ תִּישְׁנִי tu dormirarás (f)

הוּא יִישַׁן ele dormirá

הִיא תִּישַׁן ela dormirá

אֲנַחְנוּ נִישַׁן nós dormiremos (m/f)

אַתֶּם תִּישְׁנוּ vós dormireis (m)

אַתֶּן תִּישְׁנוּ vós dormireis (f)

הֵם יִישְׁנוּ eles dormirão

הֵן יִישְׁנוּ elas dormirão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo Dar                                        Verbo Decorar

Infinitivo לָתֵת                              Infinitivo לְקַשֵּׁט

Imperativo  תְּנוּ                                 Imperativo קַשְּׁטוּ

Raiz  נתן                                            Raiz  ק שׁ ט

Passado                                                        Passado

אֲנִי נָתַתִּי  eu dei (m/f)                                 אֲנִי קִישַּׁטְתִּי eu decorei

אַתָּה נָתַתָּ tu deste (m)                                אַתָּה קִישַּׁטְתָּ tu decoraste

אַתְּ נָתַתְּ tu deste (f)                                      אַתְּ קִישַּׁטְתְּ tu decoraste

הוּא נָתַן ele deu                                           הוּא קִישֵּׁט ele decorou

הִיא נָתְנָה ela deu                                       הִיא קִישְּׁטָה ela decorou

אֲנַחְנוּ נָתַנּוּ nós demos (m/f)                     אֲנַחְנוּ קִישַּׁטְנוּ nós decoramos

אַתֶּם נָתַתֶּם vós destes (m)                        אַתֶּם קִישַּׁטְתֶּם vós decorastes

אַתֶּן נָתַתֶּן vós destes (f)                          אַתֶּן קִישַּׁטְתֶּן vós decorastes

הֵם נָתְנוּ eles deram                                  הֵם קִישְּׁטוּ eles decoraram

הֵן נָתְנוּ elas deram                                    הֵן קִישְּׁטוּ elas decoraram


Presente                                         Presente

אֲנִי נוֹתֵן eu dou (m)                                 אֲנִי מְקַשֵּׁט eu decoro                

אֲנִי נוֹתֶנֶת eu dou (f)                              אֲנִי מְקַשֶּׁטֶת eu decoro

אַתָּה נוֹתֵן tu dás (m)                               אַתָּה מְקַשֵּׁט tu decoras

אַתְּ נוֹתֶנֶת tu dás (f)                                אַתְּ מְקַשֶּׁטֶת tu decoras

הוּא נוֹתֵן ele dá                                     הוּא מְקַשֵּׁט ele decora

הִיא נוֹתֶנֶת ela dá                                   הִיא מְקַשֶּׁטֶת ela decora

אֲנַחְנוּ נוֹתְנִים nós damos (m)               אֲנַחְנוּ מְקַשְּׁטִים nós decoramos

אֲנַחְנוּ נוֹתְנוֹת nós damos (f)                 אֲנַחְנוּ מְקַשְּׁטוֹת nós decoramos

אַתֶּם נוֹתְנִים vós dais (m)                     אַתֶּם מְקַשְּׁטִים vós decorais

אַתֶּן נוֹתְנוֹת vós dais (f)                        אַתֶּן מְקַשְּׁטוֹת  vós decorais

הֵם נוֹתְנִים eles dão                              הֵם מְקַשְּׁטִים eles decoram

הֵן נוֹתְנוֹת elas dão                               הֵן מְקַשְּׁטוֹת elas decoram


Futuro                                          Futuro

אֲנִי אֶתֵּן eu darei (m/f)                          אֲנִי אֲקַשֵּׁט eu decorarei

אַתָּה תִּיתֵּן tu darás (m)                      אַתָּה תְּקַשֵּׁט tu decorarás

אַתְּ תִּיתְּנִי tu darás (f)                         אַתְּ תְּקַשְּׁטִי tu decorarás

הוּא יִיתֵּן ele dará                                הוּא יְקַשֵּׁט ele decorará

הִיא תִּיתֵּן ela dará                               הִיא תְּקַשֵּׁט ela decorará

אֲנַחְנוּ נִיתֵּן nós daremos (m/f)             אֲנַחְנוּ נְקַשֵּׁט nós decoraremos

אַתֶּם תִּיתְּנוּ vós dareis (m)                  אַתֶּם תְּקַשְּׁטוּ vós decorareis

אַתֶּן תִּיתְּנוּ vós dareis (f)                    אַתֶּן תְּקַשְּׁטוּ vós decorareis

הֵם יִיתְּנוּ eles darão                            הֵם יְקַשְּׁטוּ eles decorarão

הֵן יִיתְּנוּ elas darão                              הֵן יְקַשְּׁטוּ elas decorarão



Verbos hebraicos iniciados D

Verbo Dirigir                       Verbo Definir

Infinitivo לִנְהוֹג                  Infinitivo לְהַגְדִּיר

Imperativo נַהֲגוּ                    Imperativo הַגְדִּירוּ

Raiz נ ה ג                              Raiz ג ד ר

Passado                                Passado

אֲנִי נָהַגְתִּי eu dirigi (m/f)           אֲנִי הִגְדַּרְתִּי eu defini 

אַתָּה נָהַגְתָּ tu dirigiste (m)        אַתָּה הִגְדַּרְתָּ tu definiste

אַתְּ נָהַגְתְּ tu dirigiste (f)              אַתְּ הִגְדַּרְתְּ tu definiste

הוּא נָהַג ele dirigiu                 הוּא הִגְדִּיר ele definiu

הִיא נָהֲגָה ela dirigiu                   הִיא הִגְדִּירָה ela definiu

אֲנַחְנוּ נָהַגְנוּ nós dirigimos (m/f) אֲנַחְנוּ הִגְדַּרְנוּ nós definimos

אַתֶּם נָהַגְתֶּם vós dirigistes (m)   אַתֶּם הִגְדַּרְתֶּם vós definistes

אַתֶּן נָהַגְתֶּן vós dirigistes (f)       אַתֶּן הִגְדַּרְתֶּן vós definistes

הֵם נָהֲגוּ eles dirigiram           הֵם הִגְדִּירוּ eles definiram

הֵן נָהֲגוּ elas dirigiram            הֵן הִגְדִּירוּ elas definiram


Verbos hebraicos iniciados D

Presente                               Presente

אֲנִי נוֹהֵג eu dirijo (m)                  אֲנִי מַגְדִּיר eu defino

אֲנִי נוֹהֶגֶת eu dirijo (f)                 אֲנִי מַגְדִּירָה eu defino

אַתָּה נוֹהֵג tu diriges (m)              אַתָּה מַגְדִּיר tu defines

אַתְּ נוֹהֶגֶת tu diriges (f)                אַתְּ מַגְדִּירָה tu defines

הוּא נוֹהֵג ele dirige                      הוּא מַגְדִּיר ele define

הִיא נוֹהֶגֶת ela dirige                    הִיא מַגְדִּירָה ela define

אֲנַחְנוּ נוֹהֲגִים nós dirigimos (m)  אֲנַחְנוּ מַגְדִּירִים nós definimos

אֲנַחְנוּ נוֹהֲגוֹת nós dirigimos (f)    אֲנַחְנוּ מַגְדִּירוֹת nós definimos

אַתֶּם נוֹהֲגִים vós dirigis (m)          אַתֶּם מַגְדִּירִים vós definis

אַתֶּן נוֹהֲגוֹת vós dirigis (f)             אַתֶּן מַגְדִּירוֹת vós definis

הֵם נוֹהֲגִים eles dirigem                 הֵם מַגְדִּירִים eles definem

הֵן נוֹהֲגוֹת elas dirigem            הֵן מַגְדִּירוֹת elas definem


Verbos hebraicos iniciados D

Futuro                                     Futuro

אֲנִי אֶנְהַג eu dirigirei (m/f)         אֲנִי אַגְדִּיר eu definirei

אַתָּה תִּנְהַג tu dirigirás (m)             אַתָּה תַּגְדִּיר tu definirás

אַתְּ תִּנְהֲגִי tu dirigirás (f)           אַתְּ תַּגְדִּירִי tu definirás

הוּא יִנְהַג ele dirigirá                       הוּא יַגְדִּיר ele definirá

הִיא תִּנְהַג ela dirigirá                       הִיא תַּגְדִּיר ela definirá

אֲנַחְנוּ נִנְהַג nós dirigiremos (m/f)     אֲנַחְנוּ נַגְדִּיר nós definiremos

אַתֶּם תִּנְהֲגוּ vós dirigireis (m)            אַתֶּם תַּגְדִּירוּ vós definireis

אַתֶּן תִּנְהֲגוּ vós dirigireis (f)               אַתֶּן תַּגְדִּירוּ vós definireis

הֵם יִנְהֲגוּ eles dirigirão                       הֵם יַגְדִּירוּ eles definirão      

הֵן יִנְהֲגוּ elas dirigirão                        הֵן יַגְדִּירוּ elas definirão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo Dizer                          Verbo Demonstrar

Infinitivo לוֹמַר                    Infinitivo לְהַפְגִּין

Imperativo  אִמְרוּ                    Imperativo הַפְגִּינוּ

Raiz   אָמַר                              Raiz פ ג נ

Passado                                  Passado

אֲנִי אָמַרְתִּי eu disse (m/f)             אֲנִי הִפְגַּנְתִּי eu demonstrei

אַתָּה אָמַרְתָּ tu disseste (m)          אַתָּה הִפְגַּנְתָּ tu demonstraste

אַתְּ אָמַרְתְּ tu disseste (f)               אַתְּ הִפְגַּנְתְּ tu demonstraste

הוּא אָמַר ele disse                        הוּא הִפְגִּין ele demonstrou

הִיא אָמְרָה ela disse                      הִיא הִפְגִּינָה ela demonstrou

אֲנַחְנוּ אָמַרְנוּ nós dissemos (m/f) אֲנַחְנוּ הִפְגַּנּוּ nós demonstramos

אַתֶּם אָמַרְתֶּם vós dissestes (m)    אַתֶּם הִפְגַּנְתֶּם vós demonstrastes

אַתֶּן אָמַרְתֶּן vós dissestes (f)        אַתֶּן הִפְגַּנְתֶּן vós demonstrastes

הֵם אָמְרוּ eles disseram                 הֵם הִפְגִּינוּ eles demonstraram

הֵן אָמְרוּ elas disseram                   הֵן הִפְגִּינוּ elas demonstraram


Presente                             Presente

אֲנִי אוֹמֵר eu digo (m)                 אֲנִי מַפְגִּין eu demonstro

אֲנִי אוֹמֶרֶת eu digo (f)                אֲנִי מַפְגִּינָה eu demonstro

אַתָּה אוֹמֵר tu dizes (m)               אַתָּה מַפְגִּין tu demonstras

אַתְּ אוֹמֶרֶת tu dizes (f)                 אַתְּ מַפְגִּינָה tu demonstras

הוּא אוֹמֵר ele diz                 הוּא מַפְגִּין ele demonstra

הִיא אוֹמֶרֶת ela diz                      הִיא מַפְגִּינָה ela demonstra

אֲנַחְנוּ אוֹמְרִים nós dizemos (m) אֲנַחְנוּ מַפְגִּינִים nós demonstramos         

אֲנַחְנוּ אוֹמְרוֹת nós dizemos (f)  אֲנַחְנוּ מַפְגִּינוֹת nós demonstramos   

אַתֶּם אוֹמְרִים vós dizeis (m)       אַתֶּם מַפְגִּינִים vós demonstrais

אַתֶּן אוֹמְרוֹת vós dizeis (f)          אַתֶּן מַפְגִּינוֹת vós demonstrais

הֵם אוֹמְרִים eles dizem               הֵם מַפְגִּינִים eles demonstram

הֵן אוֹמְרוֹת elas dizem                הֵן מַפְגִּינוֹת elas demonstram


Futuro                                   Futuro

אֲנִי אוֹמַר eu direi (m/f)               אֲנִי אַפְגִּין eu demonstrarei

אַתָּה תֹּאמַר tu dirás (m)             אַתָּה תַּפְגִּין tu demonstrarás

אַתְּ תֹּאמְרִי tu dirás (f)                אַתְּ תַּפְגִּינִי tu demonstrarás

הוּא יֹאמַר ele dirá                      הוּא יַפְגִּין ele demonstrará

הִיא תֹּאמַר ela dirá                     הִיא תַּפְגִּין ela demonstrará

אֲנַחְנוּ נֹאמַר nós diremos (m/f)  אֲנַחְנוּ נַפְגִּין nós demonstraremos

אַתֶּם תֹּאמְרוּ vós direis (m)     אַתֶּם תַּפְגִּינוּ vós demonstrareis

אַתֶּן תֹּאמְרוּ vós direis (f)         אַתֶּן תַּפְגִּינוּ vós demonstrareis

הֵם יֹאמְרוּ eles dirão                 הֵם יַפְגִּינוּ eles demonstrarão

הֵן יֹאמְרוּ elas dirão                   הֵן יַפְגִּינוּ  elas demonstrarão  



Verbo dançar                           Verbo depositar

Infinitivo לִרְקוֹד                      Infinitivo לְהַפְקִיד

Imperativo  רִקְדוּ                       Imperativo הַפְקִידוּ

Raiz  רָקַד                                  Raiz  פ ק ד

Passado                                     Passado

אֲנִי רָקַדְתִּי eu dancei (m/f)              אֲנִי הִפְקַדְתִּי eu depositei

אַתָּה רָקַדְתָּ  tu dançaste (m)             אַתָּה הִפְקַדְתָּ tu depositaste

אַתְּ רָקַדְתְּ tu dançaste (f)                  אַתְּ הִפְקַדְתְּ tu depositaste

הוּא רָקַד ele dançou                        הוּא הִפְקִיד ele depositou

הִיא רָקְדָה ela dançou              הִיא הִפְקִידָה ela depositou

אֲנַחְנוּ רָקַדְנוּ nós dançamos (m/f) אֲנַחְנוּ הִפְקַדְנוּ nós depositamos

אַתֶּם רָקַדְתֶּם vós dançastes (m)    אַתֶּם הִפְקַדְתֶּם vós depositastes

אַתֶּן רָקַדְתֶּן vós dançastes (f)        אַתֶּן הִפְקַדְתֶּן vós depositastes

הֵם רָקְדוּ eles dançaram                 הֵם הִפְקִידוּ eles depositaram

הֵן רָקְדוּ elas dançaram                   הֵן הִפְקִידוּ elas depositaram


Presente                                    Presente

אֲנִי רוֹקֵד eu danço (m)                       אֲנִי מַפְקִיד eu deposito

אֲנִי רוֹקֶדֶת eu danço (f)                     אֲנִי מַפְקִידָה eu deposito

אַתָּה רוֹקֵד tu danças (m)                  אַתָּה מַפְקִיד tu depositas

אַתְּ רוֹקֶדֶת tu danças (f)                    אַתְּ מַפְקִידָה tu depositas

הוּא רוֹקֵד ele dança                 הוּא מַפְקִיד ele deposita

הִיא רוֹקֶדֶת ela dança                     הִיא מַפְקִידָה ela deposita

אֲנַחְנוּ רוֹקְדִים nós dançamos (m)  אֲנַחְנוּ מַפְקִידִים nós depositamos

אֲנַחְנוּ רוֹקְדוֹת nós dançamos (f)   אֲנַחְנוּ מַפְקִידוֹת nós depositamos

אַתֶּם רוֹקְדִים vós dançais (m)       אַתֶּם מַפְקִידִים vós depositais

אַתֶּן רוֹקְדוֹת vós dançais (f)          אַתֶּן מַפְקִידוֹת vós depositais

הֵם רוֹקְדִים eles dançam               הֵם מַפְקִידִים eles depositam

הֵן רוֹקְדוֹת elas dançam                הֵן מַפְקִידוֹת elas depositam


Futuro                                      Futuro

אֲנִי אֶרְקוֹד eu dançarei (m/f)          אֲנִי אַפְקִיד eu depositarei

אַתָּה תִּרְקוֹד tu dançarás (m)          אַתָּה תַּפְקִיד tu depositarás

אַתְּ תִּרְקְדִי tu dançarás (f)              אַתְּ תַּפְקִידִי tu depositarás

הוּא יִרְקוֹד ele dançará                   הוּא יַפְקִיד ele depositará

הִיא תִּרְקוֹד ela dançará                  הִיא תַּפְקִיד ela depositará

אֲנַחְנוּ נִרְקוֹד nós dançaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נַפְקִיד nós depositaremos

אַתֶּם תִּרְקְדוּ vós dançareis (m)        אַתֶּם תַּפְקִידוּ vós depositareis

אַתֶּן תִּרְקְדוּ vós dançareis (f)            אַתֶּן תַּפְקִידוּ vós depositareis

הֵם יִרְקְדוּ eles dançarão                    הֵם יַפְקִידוּ eles depositarão

הֵן יִרְקְדוּ elas dançarão                     הֵן יַפְקִידוּ elas depositarão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo decidir                         Verbo desenvolver

Infinitivo לְהַחְלִיט                 Infinitivo לְפַתֵּחַ

Imperativo   הַחְלִיטוּ                Imperativo פַּתְּחוּ

Raiz    ח ל ט                           Raiz פ ת ח

Passado                                    Passado

אֲנִי הֶחְלַטְתִּי eu decidi (m/f)           אֲנִי פִּיתַּחְתִּי eu desenvolvi

אַתָּה הֶחְלַטְתָּ tu decidiste (m)          אַתָּה פִּיתַּחְתָּ tu desenvolveste

אַתְּ הֶחְלַטְתְּ tu decidiste (f)               אַתְּ פִּיתַּחְתְּ tu desenvolveste

הוּא הֶחְלִיט ele decidiu                     הוּא פִּיתֵּחַ ele desenvolveu

הִיא הֶחְלִיטָה ela decidiu                  הִיא פִּיתְּחָה ela desenvolveu

אֲנַחְנוּ הֶחְלַטְנוּ nós decidimos (m/f) אֲנַחְנוּ פִּיתַּחְנוּ nós desenvolvemos

אַתֶּם הֶחְלַטְתֶּם vós decidistes (m)    אַתֶּם פִּיתַּחְתֶּם vós desenvolvestes

אַתֶּן הֶחְלַטְתֶּן vós decidistes (f)         אַתֶּן פִּיתַּחְתֶּן vós desenvolvestes

הֵם הֶחְלִיטוּ eles decidiram                 הֵם פִּיתְּחוּ eles desenvolveram

הֵן הֶחְלִיטוּ elas decidiram                   הֵן פִּיתְּחוּ elas desenvolveram


Presente                                    Presente

אֲנִי מַחְלִיט eu decido (m)                  אֲנִי מְפַתֵּחַ eu desenvolvo

אֲנִי מַחְלִיטָה eu decido (f)                אֲנִי מְפַתַּחַת eu desenvolvo

אַתָּה מַחְלִיט tu decides (m)               אַתָּה מְפַתֵּחַ tu desenvolves

אַתְּ מַחְלִיטָה tu decides (f)                 אַתְּ מְפַתַּחַת tu desenvolves

הוּא מַחְלִיט ele decide                        הוּא מְפַתֵּחַ ele desenvolve

הִיא מַחְלִיטָה ela decide                    הִיא מְפַתַּחַת ela desenvolve

אֲנַחְנוּ מַחְלִיטִים nós decidimos (m) אֲנַחְנוּ מְפַתְּחִים nós desenvolvemos

אֲנַחְנוּ מַחְלִיטוֹת nós decidimos (f) אֲנַחְנוּ מְפַתְּחוֹת nós desenvolvemos

אַתֶּם מַחְלִיטִים vós decidis (m)       אַתֶּם מְפַתְּחִים vós desenvolveis

אַתֶּן מַחְלִיטוֹת vós decidis (f)           אַתֶּן מְפַתְּחוֹת vós desenvolveis

הֵם מַחְלִיטִים eles decidem               הֵם מְפַתְּחִים eles desenvolvem

הֵן מַחְלִיטוֹת elas decidem                 הֵן מְפַתְּחוֹת elas desenvolvem


Futuro                                         Futuro

אֲנִי אַחְלִיט eu decidirei (m/f)             אֲנִי אֲפַתֵּחַ eu desenvolverei

אַתָּה תַּחְלִיט tu decidirás (m)            אַתָּה תְּפַתֵּחַ tu desenvolverás

אַתְּ תַּחְלִיטִי tu decidirás (f)              אַתְּ תְּפַתְּחִי tu desenvolverás

הוּא יַחְלִיט ele decidirá                     הוּא יְפַתֵּחַ ele desenvolverá

הִיא תַּחְלִיט ela decidirá                    הִיא תְּפַתֵּחַ ela desenvolverá

אֲנַחְנוּ נַחְלִיט nós decidiremos (m/f) אֲנַחְנוּ נְפַתֵּחַ nós desenvolveremos

אַתֶּם תַּחְלִיטוּ vós decidireis (m)      אַתֶּם תְּפַתְּחוּ vós desenvolvereis

אַתֶּן תַּחְלִיטוּ vós decidireis (f)         אַתֶּן תְּפַתְּחוּ vós desenvolvereis

הֵם יַחְלִיטוּ eles decidirão                 הֵם יְפַתְּחוּ eles desenvolverão

הֵן יַחְלִיטוּ elas decidirão                  הֵן יְפַתְּחוּ elas desenvolverão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo descobrir                          Verbo ditar

Infinitivo לְגַלּוֹת                        Infinitivo  לְהַכְתִּיב

Imperativo  גַּלּוּ                             Imperativo כ ת ב

Raiz  ג ל ה                                    Raiz  הַכְתִּיבוּ

Passado                                         Passado

אֲנִי גִּילִּיתִי eu descobri (m/f)                אֲנִי הִכְתַּבְתִּי eu ditei

אַתָּה גִּילִּיתָ tu descobriste (m)              אַתָּה הִכְתַּבְתָּ tu ditaste

אַתְּ גִּילִּית tu descobriste (f)                   אַתְּ הִכְתַּבְתְּ tu ditaste

הוּא גִּילָּה ele descobriu                 הוּא הִכְתִּיב ele ditou

הִיא גִּילְּתָה ela descobriu                      הִיא הִכְתִּיבָה ela ditou

אֲנַחְנוּ גִּילִּינוּ nós descobrimos (m/f)     אֲנַחְנוּ הִכְתַּבְנוּ  nós ditamos

אַתֶּם גִּילִּיתֶּם vós descobristes (m)       אַתֶּם הִכְתַּבְתֶּם vós ditastes

אַתֶּן גִּילִּיתֶּן vós descobristes (f)          אַתֶּן הִכְתַּבְתֶּן vós ditastes

הֵם גִּילּוּ eles descobriram                      הֵם הִכְתִּיבוּ eles ditaram

הֵן גִּילּוּ elas descobriram                         הֵן הִכְתִּיבוּ elas ditaram


Presente                                     Presente

אֲנִי מְגַלֶּה eu descubro (m)                 אֲנִי מַכְתִּיב eu dito

אֲנִי מְגַלָּה eu descubro (f)                    אֲנִי מַכְתִּיבָה eu dito

אַתָּה מְגַלֶּה tu descobres (m)               אַתָּה מַכְתִּיב tu ditas

אַתְּ מְגַלָּה tu descobres (f)             אַתְּ מַכְתִּיבָה tu ditas

הוּא מְגַלֶּה ele descobre                      הוּא מַכְתִּיב ele dita

הִיא מְגַלָּה ela descobre                       הִיא מַכְתִּיבָה ela dita       

אֲנַחְנוּ מְגַלִּים nós descobrimos (m)   אֲנַחְנוּ מַכְתִּיבִים nós ditamos

אֲנַחְנוּ מְגַלּוֹת nós descobrimos (f)     אֲנַחְנוּ מַכְתִּיבוֹת nós ditamos

אַתֶּם מְגַלִּים vós descobris (m)            אַתֶּם מַכְתִּיבִים vós ditais

אַתֶּן מְגַלּוֹת vós descobris (f)              אַתֶּן מַכְתִּיבוֹת vós ditais

הֵם מְגַלִּים eles descobrem                  הֵם מַכְתִּיבִים eles ditam

הֵן מְגַלּוֹת elas descobrem                   הֵן מַכְתִּיבוֹת elas ditam


Futuro                                         Futuro

אֲנִי אֲגַלֶּה eu descubrirei (m)              אֲנִי אַכְתִּיב eu ditarei

אַתָּה תְּגַלֶּה tu descubrirás (m)            אַתָּה תַּכְתִּיב tu ditarás

אַתְּ תְּגַלִּי tu descubrirás (f)                אַתְּ תַּכְתִּיבִי tu ditarás

הוּא יְגַלֶּה ele descobrirá              הוּא יַכְתִּיב ele ditará

הִיא תְּגַלֶּה ela descobrirá             הִיא תַּכְתִּיב ela ditará

אֲנַחְנוּ נְגַלֶּה nós descobriremos (m/f) אֲנַחְנוּ נַכְתִּיב  nós ditaremos

אַתֶּם תְּגַלּוּ vós descobrireis (m)          אַתֶּם תַּכְתִּיבוּ vós ditareis

אַתֶּן תְּגַלּוּ vós descobrireis (f)              אַתֶּן תַּכְתִּיבוּ vós ditareis

הֵם יְגַלּוּ eles descobrirão                     הֵם יַכְתִּיבוּ eles ditarão

הֵן יְגַלּוּ elas descobrirão                       הֵן יַכְתִּיבוּ elas ditarão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo discar                         Verbo determinar

Infinitivo לְחַייֵּג                    Infinitivo  לִקְבּוֹעַ

Imperativo                                Imperativo קִבְעוּ

Raiz  ח י ג                                Raiz  ק ב ע


Passado                                  Passado

אֲנִי חִייַּגְתִּי eu disquei (m/f)          אֲנִי קָבַעְתִּי eu determinei

אַתָּה חִייַּגְתָּ tu discate (m)             אַתָּה קָבַעְתָּ tu determinaste

 אַתְּ חִייַּגְתְּ tu discaste (f)               אַתְּ קָבַעְתְּ tu determinaste

הוּא חִייֵּג ele discou                        הוּא קָבַע ele determinou

הִיא חִייְּגָה ela discou                    הִיא קָבְעָה ela determinou

אֲנַחְנוּ חִייַּגְנוּ nós discamos (m/f) אֲנַחְנוּ קָבַעְנוּ nós determinamos

אַתֶּם חִייַּגְתֶּם vós discastes (m)   אַתֶּם קָבַעְתֶּם vós determinastes

אַתֶּן חִייַּגְתֶּן vós discastes (f)       אַתֶּן קָבַעְתֶּן vós determinastes

הֵם חִייְּגוּ eles discaram                הֵם קָבְעוּ eles determinaram

הֵן חִייְּגוּ elas discaram                 הֵן קָבְעוּ elas determinaram


Presente                                  Presente

אֲנִי מְחַייֵּג eu disco (m)                   אֲנִי קוֹבֵעַ eu determino

אֲנִי מְחַייֶּגֶת eu disco (f)                  אֲנִי קוֹבַעַת eu determino

אַתָּה מְחַייֵּג tu discas (m)                אַתָּה קוֹבֵעַ tu determinas

אַתְּ מְחַייֶּגֶת tu discas (f)                  אַתְּ קוֹבַעַת  tu determinas

הוּא מְחַייֵּג ele disca                        הוּא קוֹבֵעַ ele determina

הִיא מְחַייֶּגֶת ela disca                   הִיא קוֹבַעַת ela determina

אֲנַחְנוּ מְחַייְּגִים nós discamos (m) אֲנַחְנוּ קוֹבְעִים nós deteminamos

אֲנַחְנוּ מְחַייְּגוֹת nós discamos (f)   אֲנַחְנוּ קוֹבְעוֹת nós determinamos

אַתֶּם מְחַייְּגִים vós discais (m)        אַתֶּם קוֹבְעִים vós determinais

אַתֶּן מְחַייְּגוֹת vós discais (f)          אַתֶּן קוֹבְעוֹת vós determinais

הֵם מְחַייְּגִים eles discam                הֵם קוֹבְעִים eles determinam

הֵן מְחַייְּגוֹת elas discam                 הֵן קוֹבְעוֹת elas determinam


Futuro                                    Futuro

אֲנִי אֲחַייֵּג eu discarei (m/f)       אֲנִי אֶקְבַּע eu determinarei

אַתָּה תְּחַייֵּג tu discarás (m)           אַתָּה תִּקְבַּע tu determinarás

אַתְּ תְּחַייְּגִי tu discarás (f)             אַתְּ תִּקְבְּעִי tu determinarás

הוּא יְחַייֵּג ele discará                     הוּא יִקְבַּע ele determinará

הִיא תְּחַייֵּג ela discará                   הִיא תִּקְבַּע ela determinará

אֲנַחְנוּ נְחַייֵּג nós discaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִקְבַּע nós determinaremos

אַתֶּם תְּחַייְּגוּ vós discareis (m)      אַתֶּם תִּקְבְּעוּ vós determinareis

אַתֶּן תְּחַייְּגוּ vós discareis (f)         אַתֶּן תִּקְבְּעוּ vós determinareis

הֵם יְחַייְּגוּ eles discarão                 הֵם יִקְבְּעוּ  eles determinarão

הֵן יְחַייְּגוּ elas discarão                   הֵן יִקְבְּעוּ elas determinarão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo desaparecer                       Verbo desenhar

Infinitivo לְהֵיעָלֵם                        Infinitivo לְצַייֵּר

Imperativo   הֵיעָלְמוּ                       Imperativo צַייְּרוּ

Raiz   עלם                                       Raiz צ י ר

Passado                                           Passado

אֲנִי נֶעֱלַמְתִּי eu desapareci (m/f)              אֲנִי צִייַּרְתִּי eu desenhei

אַתָּה נֶעֱלַמְתָּ tu desapareceste (m)          אַתָּה צִייַּרְתָּ tu desenhaste

אַתְּ נֶעֱלַמְתְּ tu desapareceste (f)               אַתְּ צִייַּרְתְּ  tu desenhaste

הוּא נֶעֱלַם ele desapareceu                      הוּא צִייֵּר  ele desenhou

הִיא נֶעֱלְמָה ela desapareceu                  הִיא צִייְּרָה ela desenhou

אֲנַחְנוּ נֶעֱלַמְנוּ nós desaparecemos (m/f) אֲנַחְנוּ צִייַּרְנוּ nós desenhamos

אַתֶּם נֶעֱלַמְתֶּם vós desaparecestes (m)   אַתֶּם צִייַּרְתֶּם vós desenhastes

אַתֶּן נֶעֱלַמְתֶּן vós desaparecestes (f)       אַתֶּן צִייַּרְתֶּן vós desenhastes

הֵם נֶעֱלְמוּ eles desapareceram                 הֵם צִייְּרוּ eles desenharam

הֵן נֶעֱלְמוּ elas desapareceram                  הֵן צִייְּרוּ elas desenharam


Presente                                           Presente

אֲנִי נֶעֱלָם eu desapareço (m)                     אֲנִי מְצַייֵּר eu desenho       

אֲנִי נֶעֱלֶמֶת eu desapareço (f)                     אֲנִי מְצַייֶּרֶת eu desenho

אַתָּה נֶעֱלָם tu desapareces (m)                 אַתָּה מְצַייֵּר tu desenhas

אַתְּ נֶעֱלֶמֶת tu desapareces (f)                   אַתְּ מְצַייֶּרֶת tu desenhas

הוּא נֶעֱלָם  ele desaparece                        הוּא מְצַייֵּר ele desenha

הִיא נֶעֱלֶמֶת ela desaparece                     הִיא מְצַייֶּרֶת ela desenha

אֲנַחְנוּ נֶעֱלָמִים nós desaparecemos (m) אֲנַחְנוּ מְצַייְּרִים nós desenhamos

אֲנַחְנוּ נֶעֱלָמוֹת nós desaparecemos (f)   אֲנַחְנוּ מְצַייְּרוֹת nós desenhamos

אַתֶּם נֶעֱלָמִים vós desapareceis (m)        אַתֶּם מְצַייְּרִים vós desenhais

אַתֶּן נֶעֱלָמוֹת vós desapareceis (f)          אַתֶּן מְצַייְּרוֹת vós desenhais

הֵם נֶעֱלָמִים eles desaparecem               הֵם מְצַייְּרִים eles desenham

הֵן נֶעֱלָמוֹת elas desaparecem               הֵן   מְצַייְּרוֹת elas desenham


Futuro                                              Futuro

אֲנִי אֵיעָָלֵם eu desaparecerei (m/f)          אֲנִי אֲצַייֵּר eu desenharei

אַתָּה תֵּיעָָלֵם tu desaparecerás (m)          אַתָּה תְּצַייֵּר tu desenharás

אַתְּ תֵּיעָָלְמִי tu desaparecerás (f)             אַתְּ תְּצַייְּרִי tu desenharás

הוּא יֵיעָָלֵם ele desaparecerá                    הוּא יְצַייֵּר ele desenhará

הִיא תֵּיעָָלֵם ela desaparecerá                   הִיא תְּצַייֵּר ela desenhará

אֲנַחְנוּ נֵיעָָלֵם nós desapareceremos (m/f) אֲנַחְנוּ נְצַייֵּר nós desenharemos

אַתֶּם תֵּיעָָלְמוּ vós desaparecereis (m)       אַתֶּם תְּצַייְּרוּ vós desenhareis

אַתֶּן תֵּיעָָלְמוּ vós desaparecereis (f)          אַתֶּן תְּצַייְּרוּ vós desenhareis

הֵם יֵיעָָלְמוּ eles desaparecerão                  הֵם יְצַייְּרוּ eles desenharão

הֵן יֵיעָָלְמוּ elas desaparecerão                    הֵן יְצַייְּרוּ elas desenharão




Verbos hebraicos iniciados D

Verbo destruir                        Verbo  disparar

Infinitivo לַהֲרוֹס                    Infinitivo לִירוֹת

Imperativo   הִרְסוּ                     Imperativo יְרוּ

Raiz  ה ר ס                                Raiz  י ר ה

Passado                                     Passado  

אֲנִי הָרַסְתִּי eu destruí (m/f)             אֲנִי יָרִיתִי eu disparei

אַתָּה הָרַסְתָּ tu destruíste (m)           אַתָּה יָרִיתָ  tu disparaste

אַתְּ הָרַסְתְּ tu destruíste (f)                 אַתְּ יָרִית tu disparaste

הוּא הָרַס ele destruiu                        הוּא יָרָה ele disparou

הִיא הָרְסָה ela destruiu                    הִיא יָרְתָה ela disparou

אֲנַחְנוּ הָרַסְנוּ nós destruímos (m/f) אֲנַחְנוּ יָרִינוּ nós disparamos

אַתֶּם הָרַסְתֶּם vós destruístes (m)   אַתֶּם יָרִיתֶם vós disparastes

אַתֶּן הָרַסְתֶּן vós destruístes (f)       אַתֶּן יָרִיתֶן vós disparastes

הֵם הָרְסוּ eles destruíram                הֵם יָרוּ eles dispararam

הֵן הָרְסוּ elas destruíram                  הֵן יָרוּ elas dispararam


Presente                                   Presente

אֲנִי הוֹרֵס eu destruo (m)                   אֲנִי יוֹרֶה eu disparo

אֲנִי הוֹרֶסֶת eu destruo (f)                 אֲנִי יוֹרָה eu disparo

אַתָּה הוֹרֵס tu destróis (m)               אַתָּה יוֹרֶה  tu disparas

אַתְּ הוֹרֶסֶת tu destróis (f)                 אַתְּ יוֹרָה  tu disparas

הוּא הוֹרֵס ele destrói                       הוּא יוֹרֶה ele dispara

הִיא הוֹרֶסֶת ela destrói                     הִיא יוֹרָה ela dispara

אֲנַחְנוּ הוֹרְסִים nós destruímos (m) אֲנַחְנוּ יוֹרִים nós disparamos 

אֲנַחְנוּ הוֹרְסוֹת nós destruímos (f)   אֲנַחְנוּ יוֹרוֹת nós disparamos

אַתֶּם הוֹרְסִים vós destruís (m)        אַתֶּם יוֹרִים vós disparais

אַתֶּן הוֹרְסוֹת vós destruís (f)           אַתֶּן יוֹרוֹת vós disparais

הֵם הוֹרְסִים eles destroem              הֵם יוֹרִים eles disparam

הֵן הוֹרְסוֹת elas destroem               הֵן יוֹרוֹת elas disparam


Futuro                                          Futuro

אֲנִי אֶהֱרוֹס eu destruirei (m/f)             אֲנִי אִירֶה eu dispararei

אַתָּה תַּהֲרוֹס tu destruirás (m)             אַתָּה תִּירֶה tu dispararás

אַתְּ תַּהַרְסִי tu destruirás (f)                 אַתְּ תִּירִי tu dispararás

הוּא יַהֲרוֹס  ele destruirá                    הוּא יִירֶה ele disparará

הִיא תַּהֲרוֹס ela destruirá                    הִיא תִּירֶה ela disparará

אֲנַחְנוּ נַהֲרוֹס nós destruiremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִירֶה nós dispararemos

אַתֶּם תַּהַרְסוּ vós destruireis (m)        אַתֶּם תִּירוּ vós disparareis

אַתֶּן תַּהַרְסוּ vós destruireis (f)            אַתֶּן תִּירוּ vós disparareis

הֵם יַהַרְסוּ eles destruirão                    הֵם יִירוּ eles dispararão

הֵן יַהַרְסוּ elas destruirão                     הֵן יִירוּ elas dispararão


Verbo Descansar                     Verbo deitar

Infinitivo לָנוּחַ                      Infinitivo  לִשְׁכַּב

Imperativo נוּחוּ                    Imperativo   שִׁכְבוּ

Raiz נ ו ח                            Raiz  שׁ כ ב

Passado                                   Passado

אֲנִי נַחְתִּי eu descansei (m/f)           אֲנִי שָׁכַבְתִּי eu deitei

אַתָּה נַחְתָּ tu descansaste (m)         אַתָּה שָׁכַבְתָּ tu deitaste

אַתְּ נַחְתְּ tu descansaste (f)               אַתְּ שָׁכַבְתְּ tu deitaste

הוּא נָח ele descansou               הוּא שָׁכַב ele deitou

הִיא נָחָה ela descansou                   הִיא שָׁכְבָה ela deitou

אֲנַחְנוּ נַחְנוּ nós descansamos (m/f) אֲנַחְנוּ שָׁכַבְנוּ nós deitamos

אַתֶּם נַחְתֶּם vós descansastes (m)   אַתֶּם שְׁכַבְתֶּם vós deitastes

אַתֶּן נַחְתֶּן vós descansastes (f)     אַתֶּן שְׁכַבְתֶּן vós deitastes

הֵם נָחוּ eles descansaram           הֵם שָׁכְבוּ eles deitaram

הֵן נָחוּ elas descansaram            הֵן שָׁכְבוּ elas deitaram


Presente                                  Presente

אֲנִי נָח eu descanso (m)                    אֲנִי שׁוֹכֵב eu deito

אֲנִי נָחָה eu descanso (f)                  אֲנִי שׁוֹכֶבֶת eu deito

אַתָּה נָח tu descansas (m)                אַתָּה שׁוֹכֵב tu deitas

אַתְּ נָחָה tu descansas (f)                 אַתְּ שׁוֹכֶבֶת tu deitas

הוּא נָח ele descansa                        הוּא שׁוֹכֵב ele deita

הִיא נָחָה ela descansa                    הִיא שׁוֹכֶבֶת ela deita

אֲנַחְנוּ נָחִים nós descansamos (m) אֲנַחְנוּ שׁוֹכְבִים nós deitamos

אֲנַחְנוּ נָחוֹת nós descansamos (f)   אֲנַחְנוּ שׁוֹכְבוֹת nós deitamos

אַתֶּם נָחִים vós descansais  (m)       אַתֶּם שׁוֹכְבִים vós deitais

אַתֶּן נָחוֹת vós descansais (f)           אַתֶּן שׁוֹכְבוֹת vós deitais

הֵם נָחִים eles descansam                 הֵם שׁוֹכְבִים eles deitam

הֵן נָחוֹת elas descansam                  הֵן שׁוֹכְבוֹת elas deitam


Futuro                                        Futuro

אֲנִי אָנוּחַ eu descansarei (m/f)           אֲנִי אֶשְׁכַּב eu deitarei

אַתָּה תָּנוּחַ tu descansarás (m)           אַתָּה תִּשְׁכַּב tu deitarás

אַתְּ תָּנוּחִי tu descansarás (f)             אַתְּ תִּשְׁכְּבִי tu deitarás

הוּא יָנוּחַ ele descansará                    הוּא יִשְׁכַּב ele deitará

הִיא תָּנוּחַ ela descansará                   הִיא תִּשְׁכַּב ela deitará

אֲנַחְנוּ נָנוּחַ nós descansaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִשְׁכַּב nós deitaremos

אַתֶּם תָּנוּחוּ vós descansareis (m)       אַתֶּם תִּשְׁכְּבוּ vós deitareis

אַתֶּן תָּנוּחוּ vós descansareis (f)          אַתֶּן תִּשְׁכְּבוּ vós deitareis

הֵם יָנוּחוּ eles descansarão                  הֵם יִשְׁכְּבוּ eles deitarão

הֵן יָנוּחוּ elas descansarão                   הֵן יִשְׁכְּבוּ  elas deitarão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo Descer                       Verbo Desculpar

Infinitivo לָרֶדֶת                      Infinitivo לְהִתְנַצֵּל

Imperativo    רְדוּ                    Imperativo  הִתְנַצְּלוּ

Raiz   י ר ד                             Raiz  נ צ ל

Passado                                  Passado

אֲנִי יָרַדְתִּי eu desci (m/f)               אֲנִי הִתְנַצַּלְתִּי eu desculpei

אַתָּה יָ רַדְתָּ tu desceste (m)          אַתָּה הִתְנַצַּלְתָּ tu desculpaste

אַתְּ יָ רַדְתְּ tu desceste (f)               אַתְּ הִתְנַצַּלְתְּ tu desculpaste 

הוּא יָ רַד ele desceu                       הוּא הִתְנַצֵּל ele desculpou

הִיא יָ רְדָה ela desceu                   הִיא הִתְנַצְּלָה ela desculpou

אֲנַחְנוּ יָ רַדְנוּ nós descemos (m/f) אֲנַחְנוּ הִתְנַצַּלְנוּ nós desculpamos

אַתֶּם יָ רַדְתֶּם vós descestes (m)    אַתֶּם הִתְנַצַּלְתֶּם vós desculpastes

אַתֶּן יָ רַדְתֶּן vós descestes (f)        אַתֶּן הִתְנַצַּלְתֶּן vós desculpastes

הֵם יָ רְדוּ eles desceram                 הֵם הִתְנַצְּלוּ eles desculparam

הֵן יָ רְדוּ elas desceram                   הֵן הִתְנַצְּלוּ elas desculparam


Verbos hebraicos iniciados D

Presente                                  Presente

אֲנִי יוֹרֵד eu desço (m)                     אֲנִי מִתְנַצֵּל eu desculpo

אֲנִי יוֹרֶדֶת eu desço (f)                   אֲנִי מִתְנַצֶּלֶת eu desculpo

אַתָּה יוֹרֵד tu desces (m)                 אַתָּה מִתְנַצֵּל tu desculpas

אַתְּ יוֹרֶדֶת tu desces (f)                   אַתְּ מִתְנַצֶּלֶת tu desculpas 

הוּא יוֹרֵד ele desce                         הוּא מִתְנַצֵּל ele desculpa

הִיא יוֹרֶדֶת ela desce                     הִיא מִתְנַצֶּלֶת ela desculpa

אֲנַחְנוּ יוֹרְדִים nós descemos (m) אֲנַחְנוּ מִתְנַצְּלִים nós desculpamos

אֲנַחְנוּ יוֹרְדוֹת nós descemos (f)  אֲנַחְנוּ מִתְנַצְּלוֹת nós desculpamos

אַתֶּם יוֹרְדִים vós desceis  (m)       אַתֶּם מִתְנַצְּלִים vós desculpais

אַתֶּן יוֹרְדוֹת vós desceis (f)          אַתֶּן מִתְנַצְּלוֹת vós desculpais

הֵם יוֹרְדִים eles descem               הֵם מִתְנַצְּלִים eles desculpam

הֵן יוֹרְדוֹת elas descem                הֵן מִתְנַצְּלוֹת elas desculpam


Verbos hebraicos iniciados D

Futuro                                     Futuro

אֲנִי אֵרֵד eu descerei (m/f)             אֲנִי אֶתְנַצֵּל eu desculparei

אַתָּה תֵּרֵד tu descerás (m)             אַתָּה תִּתְנַצֵּל tu desculparás

אַתְּ תֵּרְדִי tu descerás (f)                אַתְּ תִּתְנַצְּלִי tu desculparás

הוּא יֵרֵד ele descerá                      הוּא יִתְנַצֵּל ele desculpará

הִיא תֵּרֵד ela descerá                     הִיא תִּתְנַצֵּל ela desculpará

אֲנַחְנוּ נֵרֵד nós desceremos(m/f)   אֲנַחְנוּ נִתְנַצֵּל nós desculparemos

אַתֶּם תֵּרְדוּ vós descereis (m)        אַתֶּם תִּתְנַצְּלוּ vós desculpareis

אַתֶּן תֵּרְדוּ vós descereis (f)           אַתֶּן תִּתְנַצְּלוּ vós desculpareis

הֵם יֵרְדוּ eles descerão                   הֵם יִתְנַצְּלוּ eles desculparão

הֵן יֵרְדוּ elas descerão                    הֵן יִתְנַצְּלוּ elas desculparão


Verbos hebraicos iniciados D

Verbo Derramar                           Verbo Desistir

Infinitivo  לִשְׁפּוֹךְ                          Infinitvo  לְהִתְפַּטֵּר

Imperativo שִׁפְכוּ                           Imperativo הִתְפַּטְּרוּ

Raiz שׁ פ כ                                    Raiz פ ט ר

Passado                                         Passado

אֲנִי שָׁפַכְתִּי eu derramei (m/f)               אֲנִי הִתְפַּטַּרְתִּי eu desisti

אַתָּה שָׁפַכְתָּ tu derramaste (m)             אַתָּה הִתְפַּטַּרְתָּ tu desististe

אַתְּ שָׁפַכְתְּ tu derramaste (f)                  אַתְּ הִתְפַּטַּרְתְּ tu desististe

הוּא שָׁפַךְ ele derramou                        הוּא הִתְפַּטֵּר ele desistiu

הִיא שָׁפְכָה ela derramou                     הִיא הִתְפַּטְּרָה ela desistiu

אֲנַחְנוּ שָׁפַכְנוּ nós derramamos (m/f)  אֲנַחְנוּ הִתְפַּטַּרְנוּ nós desistimos

אַתֶּם שָׁפַכְתֶּם vós derramastes (m)    אַתֶּם הִתְפַּטַּרְתֶּם vós desististes

אַתֶּן שָׁפַכְתֶּן vós derramastes (f)         אַתֶּן הִתְפַּטַּרְתֶּן vós desististes

הֵם שָׁפְכוּ eles derramaram                   הֵם הִתְפַּטְּרוּ eles desistiram

הֵן שָׁפְכוּ elas derramaram                    הֵן הִתְפַּטְּרוּ elas desistiram


Verbos hebraicos iniciados D

Presente                                     Presente

אֲנִי שׁוֹפֵךְ eu derramo (m)                   אֲנִי מִתְפַּטֵּר eu desisto

אֲנִי שׁוֹפֶכֶת eu derramo (f)                   אֲנִי מִתְפַּטֶּרֶת eu desisto

אַתָּה שׁוֹפֵךְ tu derramas (m)                אַתָּה מִתְפַּטֵּר tu desistes

אַתְּ שׁוֹפֶכֶת tu derramas (f)                  אַתְּ מִתְפַּטֶּרֶת tu desistes

הוּא שׁוֹפֵךְ ele derrama                       הוּא מִתְפַּטֵּר ele desiste

הִיא שׁוֹפֶכֶת ela derrama                    הִיא מִתְפַּטֶּרֶת ela desiste

אֲנַחְנוּ שׁוֹפְכִים nós derramamos (m) אֲנַחְנוּ מִתְפַּטְּרִים nós desistimos

אֲנַחְנוּ שׁוֹפְכוֹת nós derramamos (f)   אֲנַחְנוּ מִתְפַּטְּרוֹת nós desistimos

אַתֶּם שׁוֹפְכִים vós derramais (m)        אַתֶּם מִתְפַּטְּרִים vós desistis

אַתֶּן שׁוֹפְכוֹת vós derramais (f)           אַתֶּן מִתְפַּטְּרוֹת vós desistis

הֵם שׁוֹפְכִים eles derramam                 הֵם מִתְפַּטְּרִים eles desistem

הֵן שׁוֹפְכוֹת elas derramam                  הֵן מִתְפַּטְּרוֹת elas desistem


Verbos hebraicos iniciados D

Futuro                                            Futuro

אֲנִי אֶשְׁפּוֹךְ eu derramarei (m/f)            אֲנִי אֶתְפַּטֵּר eu desistirei

אַתָּה תִּשְׁפּוֹךְ tu derramarás (m)           אַתָּה תִּתְפַּטֵּר tu desistirás 

אַתְּ תִּשְׁפְּכִי tu derramarás (f)          אַתְּ תִּתְפַּטְּרִי tu desistirás

הוּא יִשְׁפּוֹךְ ele derramará                     הוּא יִתְפַּטֵּר ele desistirá

הִיא תִּשְׁפּוֹךְ ela derramará                   הִיא תִּתְפַּטֵּר ela desistirá

אֲנַחְנוּ נִשְׁפּוֹךְ nós derramaremos (m/f) אֲנַחְנוּ נִתְפַּטֵּר nós desistiremos

אַתֶּם תִּשְׁפְּכוּ vós derramareis (m)         אַתֶּם תִּתְפַּטְּרוּ vós desistireis

אַתֶּן תִּשְׁפְּכוּ vós derramareis (m)           אַתֶּן תִּתְפַּטְּרוּ vós desistireis

הֵם יִשְׁפְּכוּ eles derramarão                     הֵם יִתְפַּטְּרוּ eles desistirão

הֵן יִשְׁפְּכוּ elas derramarão                       הֵן יִתְפַּטְּרוּ elas desistirão


Verbos hebraicos iniciados D,  Ajudem a compartilhar o Site para que mais pessoas possam ter acesso a este belo idioma. Que o Eterno vos abençõe.

Aprenda Hebraico com Músicas:

Lev Tahor Salmo 51 letra-tradução e transliteração

 

Facebook Comments